...a bywa, że i komiksy. Naturalnie tylko te nieinteraktywne.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

A gdyby jeszcze kręcili film w tych samych lokacjach, gdzie toczy się akcja gry, to Tim Burton musiałby zawitać do naszego kraju. Albo przynajmniej Carrey... :|
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

http://www.sonypictures.com/movies/silenthill/

Tak w ogole to ruszyla oficjalna strona ekranizacji... a wlasciwie cholernie swobodnej wariacji na temat "Silent Hill". O ile teaser robi dobre wrazenie, to juz fotki http://www.sonypictures.com/movies/sile ... d_art.html pozostawiaja mieszane uczucia. Niby to Silent Hill ale czegos brakuje... No i coś tłoczno tam :/


Ciekawe co z tego wyjdzie, skoro fabula ma byc mieszanina watkow z trzech czesci serii - w zasadzie zupelnie roznych gier. Dla zapalonego milosnika Cichego Wzgorza, ktory spedzil ostatnie lata na obsesyjnym analizowaniu kazdego elementu gier zapewne niestawny bełkot [w filmie ma sie pojawic Piramid Head :mur: ] ale dla osob, ktore gra sie nie interesowaly moze bedzie to zgrabnie zrealizowany horrorek.
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Jackson pisze: [...] O ile teaser robi dobre wrazenie, to juz fotki http://www.sonypictures.com/movies/sile ... d_art.html pozostawiaja mieszane uczucia. [...]
No nie da się zrobić całego filmu w monochromie, z grubym ziarnem, jak w tym teaserze. A raczej -- da się, ale który producent się na to zgodzi?
[w filmie ma sie pojawic Piramid Head :mur: ]
W trailerze jest. :D Dwudziesta dziewiąta sekunda.
[...] ale dla osob, ktore gra sie nie interesowaly moze bedzie to zgrabnie zrealizowany horrorek.
Osoba, która grała jedynie we fragment "dwójki" czeka na ten film z dużymi nadziejami. W końcu reżyseruje Gans, a w obsadzie są Radha Mitchell (w Pitch Black była fajna), piękna Deborah Kara Unger i zawsze świetny Sean Bean.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

No nie da się zrobić całego filmu w monochromie, z grubym ziarnem, jak w tym teaserze.
Lynch by zrobił :mrgreen:
W trailerze jest. Szczęśliwy Dwudziesta dziewiąta sekunda.
No, faktycznie. Ale dalej nie wiadomo co tam bedzie robic. W historii Jamesa [spoiler] był manifestacją jego pragnienia bycia ukaranym za zabicie Mary [koniec spoilera] w filmie, który fabularnie odtwarza wydarzenia jedynki po prostu nie widze dla niego zajecia... Wyglada na to, że umiescili go, bo fajnei wyglada, a przeciez nie o to chodzi w silentowych potworach.
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Pierwszy, sporawy (2 i pół minuty) trailer Silent Hill jest już dostępny (na tej stronie jako Movie Trailer 2).
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Minuteman pisze:Pierwszy, sporawy (2 i pół minuty) trailer Silent Hill jest już dostępny (na tej stronie jako Movie Trailer 2).
I potwierdza się to co mówiłem - dla reszty świata będzie dobry film, dla fanów niekoniecznie. Co to za tłumy? Skąd tam ten Piramidek i lying creature? Czemu zmieniono historię pożaru? Dlaczego mgła nie jest nienaturalnie gęsta?

Ale są i motywy pozytywne:
- popiół zamiast śniegu [zawsze podejrzewałem, że śnieg w SH1 pojawił się jako zniekształcone wspomnienie Allessy na temat pożaru - opadający popiół bardzo przypomina śnieg]
- design pielęgniarek :buhaha:
- kilka lokacji [wiatrak :)]

Według mnie Konami powinno z silentem zrobić dokładnie to samo co z Metal Gear Solid - nagrać przebieg rozgrywki, gdzie niegdzie przemontować i byłaby idealna ekranizacja :)

__________________________________________-

"Star Wrecka" znają? Nie znają? Świetna parodia Star Treka i Babilon 5 do tego dostępna za darmo.

Recenzja: http://www.jackson.boo.pl/rec_starwreck.html
Download: http://www-uk.starwreck.com/
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Trochę nie on topic, ale szkoda dla takiej pierdółki nowy wątek zakładać ;)

Wiedzieliście, że Maciej Stuhr jest fanem Mysta? Bo ja nie:

http://czat.wp.pl/zapis.html?T[page]=10&id_czata=1775

Do tej pory myślałem, że spośród gwiazd szoł biznesu tylko Elijah Wood oficjalnie przyznaje się do grania w przygodówki (podobno uwielbia całą serię Monkey Island) :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Wreszcie sobie ustawiłam TV Kultura, bo dzisiaj o 21.00 jest w programie czarna komedia Kubricka Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę z Peterem Sellersem.
Tematyka zbliżona do opowiadania H. Ellisona, o którym wczoraj gawędziliśmy, ale jakże odmienne ujęcie.
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Fajny trailer dzisiaj widziałem

Post autor: Minuteman »

O tym, że Amerykanie ekranizują kolejną powieść Philipa K. Dicka wiedziałem już od jakiegoś czasu, nie wiedziałem jednak, że wykorzystują w tym celu tak oryginalną technikę.
Mowa o filmie A Scanner Darkly, opartym na książce pod tym samym tytułem (wydanej w Polsce p.t. Przez ciemne zwierciadło). Uczulonych na science fiction uspokoję: akurat w tej powieści występuje chyba wyłącznie jeden futurystyczny wynalazek -- zresztą Dick przez całe życie ubolewał, że doceniane i znane są nie jego mainstreamowe, a wyłącznie fantastyczno-naukowe dzieła.
Dziś ściągnąłem sobie trailer (szeroki wybór formatów i rozmiarów można znaleźć tutaj). Zrazu miałem skojarzenia ze znaną z gier (FPS XIII czy należący do Trzech Fajnych Gier w Które Nigdy Nie Zagram Okami) techniką cell-shadingu, gdzie robią trójwymiarowy model, a potem okładają go teksturami w taki sposób, aby udawał narysowany ręcznie.
W przypadku ASD mamy jednak do czynienia z techniką zwaną interpolated rotoscoping -- klatki tradycyjnie uzyskanego filmu z żywymi aktorami, są, z pomocą komputerów, "zamalowywane", przez co uzyskuje się efekt baaardzo ciekawy.

Obrazek
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Łał, do tej pory znałem tylko dwie produkcje korzystające z tej technologii z takim rozmachem - animowaną wersję Władcy Pierścieni i... The Last Express oczywiście ;)

EDIT:
A to ciekawe. Wikipedia twierdzi, że z rotoscopingu korzystał nawet pierwszy Książę Persji (a to nie był motion capture przypadkiem?), a nawet... Titan: A.E./Titan: Nowa Ziemia (kogoś tu z lekka poniosło IMHO :niesmialy:).
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Elum pisze:Łał, do tej pory znałem tylko dwie produkcje korzystające z tej technologii z takim rozmachem - animowaną wersję Władcy Pierścieni i... The Last Express oczywiście ;)
Okazuje się, że technika ta jest stara niemal jak sam film i -- w jakimś tam stopniu -- wykorzystywano ją w połowie produkcji Disneya.
Ewidentnie i całkowicie "rotoscopowany" był natomiast -- co dotarło do mnie dopiero po obejrzeniu trailera ASD -- serial Delta State (Wymiar Delta, leciał swego czasu na ZigZapie). Tam jednak aktorzy zostali celowo całkowicie "zkreskówkowani" -- te charakterystyczne, kanciaste nosy, surrealistycznie nałożone tekstury imitujące ubrania itp.
[...] z rotoscopingu korzystał nawet pierwszy Książę Persji (a to nie był motion capture przypadkiem?)[...]
Chyba jeszcze nie. W tejże Wikipedii jest napisane, iż Jordan Mechner, the author, studied many hours of films of his brother David Mechner running and jumping in white clothes to ensure that all the movements looked just right [...] (źródło).
Mocap to technika, która wyrosła z rotoscopingu, ale wymagająca jednak komputerowej analizy danych przetworzonych przez specjalne programy (w 1989 jeszcze nie istniejące).
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Hmm można by się sprzeczać. Tzn. faktycznie Mechner kopiował klatkę po klatce animacji z materiału nagranego kamerą filmową. Ale czy robił to podkładając "kliszę" i przeysowywując pixel po pixelu? Raczej wątpię. Raczej się wzorował na filmie.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Wiem, że kabaret Mumio ma na forum swoich zwolenników, istnieje też niezerowa szansa na to, że wreszcie zobaczymy jakąś śmieszną polską komedię -- warto chyba zatem wspomnieć, że pojawił się teaserek do filmu Hi Way.
Ściągnąć go można np. stąd. Premiera filmu: już 17 marca.

Obrazek
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tajemnicze przygody Tomcia Palucha - skrzyżowanie Miasteczka Halloween z Miastem Metronome. Animowany poklatkowo film z żywymi aktorami (ciekawy efekt), przy którym momentami ciarki po plecach przechodzą. Jednym słowem - rewelacja :D

Na zachętę (będzie jeszcze kilka powtórek) - krótki wycinek 8)

BTW, czy ktoś z forumowiczów ogląda (lub "ł") może Monka? Długo omijałem ten serial, ale przy ostatnich powtórkach... no, można powiedzieć, że zrozumiałem ten fenomen ;)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Elum pisze:BTW, czy ktoś z forumowiczów ogląda (lub "ł") może Monka?
To ja się przyznaję, że nadal nie mam pojęcia, o co pytasz. Nawet mimo podpowiedzi, że chodzi o fenomenalny serial. Czuję się strasznie zacofana. :(
ODPOWIEDZ