Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

upgrade kompa - prosze o porade

Post autor: Jackson »

Witajcie, w te wakacje mam w planach troche unowoczesnic moj archaiczny sprzet, a ze jesli chodzi o hardware'owa kwestie noobem jestem najzwyklejszym w lamerski sposob pytam wprost - jaka karte radzicie kupić żebym mogl sie cieszyć pieknym obrazem w "Dreamfallu"?

Zdaje sobie oczywiscie sprawe ze wymagania gry nie sa tajemnica i wszystko moglbym ustalic na ich podstawie, ale stwierdzenie typu "karta graficzna 128 MB z tym i z tym" z wyzej podanych przyczyn mi nie pomaga.
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Powiedz jaki masz sprzęt, powiedz ile masz do wydania. Bo jak podejrzewam, zmiana karty graficznej będzie się wiązała z wymianą płyty głównej (chyba, że chcesz się trzymać zupełnie nierozwojowego AGP), a co za tym idzie procesora, pamięci i zapewne zasilacza (i obudowy jeżeli masz naprawdę starego kompa).
Lepiej kup Xboxa :)
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Wydać na karte moge do 500 zł, reszty sprzetu nie planuje zmieniac (szczegolnie, ze plyta i procesor maja poltora roku) a o ile wiem plyta glowna ma owe nierozwojowe złacze AGP ;) Procek to Athlon XP o predkosci 2 GHZ [to ma to jakies znaczenie w przypadku wymiany karty?]
Lepiej kup Xboxa Uśmiech się
Niby wyjscie dobre, ale jakos nie widzi mi sie potem wydawac na gry 200 zł :|
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Jackson pisze:Wydać na karte moge do 500 zł, reszty sprzetu nie planuje zmieniac (szczegolnie, ze plyta i procesor maja poltora roku) a o ile wiem plyta glowna ma owe nierozwojowe złacze AGP ;) Procek to Athlon XP o predkosci 2 GHZ [to ma to jakies znaczenie w przypadku wymiany karty?]
Miałby, gdybyś miał starego Athlona. Za takie pieniądze, to można by się rozejrzeć za Geforce 6600 (może nawet 6600GT) bądź Radeonem X1600 Pro. Ale przyznam się bez bicia, że nie wiem jak Dreamfall będzie na tym działał. Pewnie wystarczyć, chociaż z tym różnie bywa.
Jackson pisze:
Lepiej kup Xboxa Uśmiech się
Niby wyjscie dobre, ale jakos nie widzi mi sie potem wydawac na gry 200 zł :|
Kupiłem _jedną_ grę za 200 zł Na ponad 20. Większość z nich kosztowała poniżej 100zł. Still Life na ten przykład kosztował mnie 20 zł. Farhentheit miał mnie kosztować 60zł, niestety za późno zamówiłem i Amazon wszystkie już wyprzedał.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Reptil3 miesiąc temu pisze:Ale przyznam się bez bicia, że nie wiem jak Dreamfall będzie na tym działał. Pewnie wystarczyć, chociaż z tym różnie bywa.
Protestuję! Mój GF6600GT z Dreamfallem radzi sobie bez najmniejszych problemów 8)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

[quote="Elum, "szczęśliwy posiadacz komputera z procesorem Pentium 200 MMX i z tego powodu zmuszony do grania w te wszystkie archaiczne przygodówki LucasArts i nie tylko""]Mój GF6600GT z Dreamfallem radzi sobie bez najmniejszych problemów 8)[/quote]
W dzisiajszych czasach już nikomu nie można wierzyć :obraza: ;)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Elum--> prosze, wytlumacz sie :), bo sama tez umieram z ciekawosci. Kupiles nowy komputer i sie nie pochwaliles? :gugu: Jakims cudem zdolales polaczyc Pentium 200 i GF6600? :o
ODPOWIEDZ