...czyli o tłumaczeniu i graniu w przetłumaczone przygodówki.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Aby była jasnośc w temacie, nie nazwałem Cię "piratem" tylko wspomniałem o piractwie i naszym do niego stosunku.

Ciekawi mnie, na jakiej to stronce mozna ściągną TUNGUSKE?? Możesz zapodac linke?

Click bynajmniej nie jest "wygwiazdkowany". Młodziez sie rozbestwiła i nie pamieta czasów gdy gierki były spolszczane (spalszczane?) jedna na pół roku i wszyscy byli szczęśliwi. Nikt nie mówił że polonizacja to musi być standart. Mnie osobiście martwi pełna polonizacja bo poziom takowej pozostawia w moim mniemaniu jeszcze wiele do życzenia. To jakieś kwiatki w tekście, to kiepski aktor sie nie przyłozył. Nie wspomnę juz o POST MORTEM gdzie chaos w dialogach kosmicznie mnie zniechecał.
Reasumując: PRECZ Z POLONIZACJAMI :obraza:
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

and_r_you --> Nie interesuje mnie co robisz w domu i skąd masz gry. Po prostu się tutaj ściąganiem nie chwal, bo sporo osób wydaje ciężką kasę na oryginały. A że nie potrafisz zrozumieć dobrej rady to już twój problem.

Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy ile roboty jest z lokalizacją gry - jeśli trafia ona od razu na cover-dysk do gazety za 7zł to się jej tłumaczyć po prostu nie opłaca. Mając do wyboru angielskiego Martina albo żadnego, w ciemno biorę pierwszą opcję.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Doczytalam/domeczylam dotad:
and_r_you pisze:...rozumiem wszystki inne gierki gdzie zadania ograniczaja sie do 1 zdania w tym jezyku ale gdzie przygodowka w ktorej zeby zrozumiecez...
Moge zrozumiec wypowiedz bez znakow interpunkcyjnych ograniczona do 1 zdania w danym jezyku. Ale wypowiedz z kilku-kilkunastu linijek bez przecinkow i kropek - tego juz nie rozumiem i nie chce mi sie meczyc czytajac to do konca.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Tak.... niewątpliwie uznanie Ines za geja (bo ma kwiatek w avatarze) jest szczytem dociekliwości.

A co do meritum, skoro Tobie nie chce się pisać tak, żeby innym wygodnie było czytać (nie dwa zdania w komunikatorze i enter tylko sporą wypowiedź), to jak myślisz komu będzie chciało się to czytać, a tym bardziej odpowiadać. Szanuj innych, jeśli chcesz być szanowany.

A co do spolszczeń gdyby istniało amatorskie spolszczenie do gry, która w Polsce została wydana w obcym języku, to na pewno bym Ci dał na nie namiar. Ale do gry, która została wydana po polsku?
Skoro już pozwalasz sobie na ściąganie z netu, to czemu nie ściągniesz sobie tej polskiej wersji, dzięki czemu nie musielibyśmy prowadzić takiej, właściwie bezcelowej, dysputy.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A autora jak tak pewny jest swego to mogę podać namiary na moje mieszkanie w Krakowie/dom w Świebodzicach, niech sobie bez zapowiedzi przyjedzie i poszuka u mnie piratów, na zdrowie.
Najbardziej wkur**** mnie takie tłumaczenie się, że jak on ściąga to wszyscy też muszą. Paranoja...

Ps.
Nie widziałem co prawda tego, że Ines to gej ale coś podejrzewam, że za jeden z moich poprzednich awatarów zostałbym okrzykniętym głównym pederastą* przygodoskopu ;)

Ps2.
Początkowo myślałeś, że nasz pieklący się przyjaciel pobrał ze strony demo Tunguski. Ale jak sprawdziłem na stronie Cenegi demko ma 584 Mb... Może on ściągnął Tunguske, którą ktoś kiedyś przez pomyłke dorzucił jako przygodówkę do pakietu Play'a ?

* zwrot zapożyczony i z premedytacją wykorzystany
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Raczej jakiegoś ripa nieszczęsnego, bo pisał, że bez filmików. A zresztą, kto wie...
W każdym razie niezły offtop się zrobił w temacie o PROGRAMACH pomocnych przy pracy nad spolszczeniami. :?
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Davero -> cały ten wątek to off-top. Głupotą jest sądzić, że można zrobić dobre tłumaczenie za pomocą jakiegoś programu, nie znając dobrze języka - swojego i obcego.
Ale ja nie o tym, bo choć sprawa jest oczywista, to kolejni naiwni będą się tu zgłaszać po "programy do spalszczania" i rozmowa z nimi jest bez sensu.

Bardzo mnie ucieszyło, że na tym forum jednak jest cenzura, ale trochę szkoda, że wycięliście. Tam były takie fajne wyzwiska:
Geje! Kujony! Poloniści! Inteligenci!

No po prostu siedlisko łże-elity! :lol:

Jak ja uwielbiam tak kogoś rozzłościć! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

tetelo pisze:Bardzo mnie ucieszyło, że na tym forum jednak jest cenzura, ale trochę szkoda, że wycięliście. Tam były takie fajne wyzwiska:
Geje! Kujony! Poloniści! Inteligenci!
Skasowałem posta trochę z rozpędu, miałem zamiar go zedytować. Ale i tak by zniknął, nie ma sensu zaśmiecać czymś takim forum. Moderacja na Przygodoskopie nie dotyczy treści a formy. Jakby ktoś miał z tego powodu żal to mogę udostępnić ten rejtanowski post - zgrałem go sobie na pamiątkę. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A ja w geście solidarności z Ines (i dlatego, że ze mnie wyjątkowo wredna bestia) wstawiłem sobie rzeczony avatar na kilka dni. Na zdrowie and_r_you Obrazek
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
and_r_you
Posty: 7
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 15:19
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: and_r_you »

to tez usuniesz <LOL> <szczęśliwy> <Mruga> pozdro
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Skasowałem posta trochę z rozpędu, miałem zamiar go zedytować. Ale i tak by zniknął, nie ma sensu zaśmiecać czymś takim forum.
Ten post nie zasługuje na to, żeby tak po prostu zniknąć ;)
dziś w nocy sympatyczny kolesław and_r_you pisze:wescie dajcie se looz z tymi waszymi wypowiedziami i komentarzami bo widze ze na tym forum same kujony polonisci i pacany nie uzywajac juz slowa przyglupy!! jakies same GEJE!! widac ze jestescie tak zacofani ze nie uzywacie zadnych komunikatorow bo wtedy moze byscie wiedzieli ze nikomu sie nie chce robic jakis pieprzonych ą ę ć durzych liter kropek i przecinkow bo i tak kazdy wie o co chodzi i nawet jak zrobilem blad to co jestes tak pusty/a ze nie potrafisz skojarzyc o co chodzi czy co!! nie chce mi sie poprawiac bledow nawet jesli je zauwazam bo nie jestem tak pedentyczny jak wy myslalem ze jestescie na tyle madrzy ze bedziecie potrafili skumac o co chodzi ale widze ze sie mylilem!! jestecie tak inteligentni co nasz minister edukacji!! sory nie kieruje tego postu do wszystkich ale do tych ktorzy maja do mnie jakis problem i kieruja w moja strone jakies aluzje i zlosliwe komentarze!! wiem ze i tak nie zrozumiecie polowy slow stad wiec dam wam dobra rade najwyzszy czas kupic sobie slownik!! spojrz wpierw na siebie czlowieku ja nie mam kwiatuszkow na zdjeciu profilowymLOL!! tyle GEJOSTWA to ja na zadnym forum nie widzialem!! pozdro dla was inteligenci!! jak macie w dalszym ciagu jakis problem do mnie to mozecie sie wyzalic prosze bardzo czekam z niecierpliwoscia...pa
:gugu:
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Wracam z uczelni - i co widze? Wszystko az wrzy...

Hehe, Elumie, dzieki, zes wkleil ten post, bo bardzo ciekawa bylam z jakiegoz to powodu zostalam posadzona o bycie gejem :szok:.

BTW czy bycie kobieta, zona, matka i gejem jednoczesnie jest mozliwe? ;) Wie ktos? :D

Do zlotowiczow - a pamietacie, ze na ul. Dyrekcyjnej jeden bardzo "kolorytny" pan tez cos tam nam wypominal o naszym wyksztalceniu i inteligencji? Co by to moglo znaczyc? Az zaczynam sie zastanawiac glebiej.

Nigdy nie podejrzewalam, ze moj avatar moze komus przeszkadzac lub sugerowac, ze jest sie gejem (swojego czasu koniczynka ta byla bardzo pozytywnie oceniona przez niektorych uzytkownikow tego forum)?

and_r_you --> widze, ze kolega doskonale zorientowany, wiec czy moglbys byc tak mily i polecic mi jakis slownik lub ksiazke, gdzie wyjasnialy by sie te wszystkie problemy - o kobietach-gejach, wyksztalceniu i inteligencji, a takze o koniczynkach-avatarach swiadczacych o przynaleznosci do konkretnych grup spolecznych.
Gdybys zechcial odpowiedziec na te prosbe, to bardzo prosze o uzywanie przynajmniej klawisza Enter w przypadku bardziej rozbudowanej wypowiedzi. Po prostu moje wyksztalcenie i poziom inteligencji nie pozwalaja mi w pelni zrozumiec niesformatowany tekst.
Wiesz, zaczynam sie w tym wszystkim gubic i sens ucieka... :)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Eh, "endrju", próbowałem cie traktowac powaznie ale widze że to nie jest potrzebne. Ty i tak nawet tego nie zauwazasz. Naburmuszasz sie niepotrzebnie jednocześnie pokazując jak niesamowity z ciebie burak.

Tak nawiasem mówiąc, tekst o komunikatorach i sposobie pisania w nich idealnie pokazuje jak bardzo obniża sie poziom młodych ludzi. Chciałbym zobaczyć zeszyt szkolny takiego delikwenta. Przeciez to niemożliwe aby nauczyciele przymykali na to oko.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ