Redakcja

Przygodoskop tworzą ludzie, którzy swą przygodę z grami zaczynali w czasach komputerów ośmio- i szesnastobitowych. Szczególnie umiłowaliśmy sobie gry przygodowe i to im postanowiliśmy poświęcić nasz serwis. Przygodówki są gatunkiem starzejącym się najwolniej ze wszystkich gier, dlatego chcemy, aby każdy mógł znaleźć na stronach Przygodoskopu informacje dotyczące zarówno najnowszych tytułów, jak i tych starszych - klasycznych.

Przygodoskop istnieje od sierpnia 2002 roku. Jest więc najstarszą, nieprzerwanie działającą stroną o grach przygodowych w polskojęzycznym internecie. I choć przez ten czas nie podbiliśmy świata, nie wpłynęliśmy na losy ludzkości, a żaden z Prezydentów RP nie zauważył nawet, że istniejemy (podstępny fotomontaż się nie liczy), wytrwale staramy się stworzyć najbardziej rzetelną polskojęzyczną bazę informacji o grach przygodowych.


W rolach głównych

KRZYSZTOF "ELUM" PAŁKA
Recenzent recenzujący

Szczęśliwy posiadacz komputera z superszybkim procesorem Pentium 166 MMX i wciąż działającą stacją dysków. Z tego powodu regularnie zmuszany jest do grania w te wszystkie archaiczne przygodówki, które nie chcą współpracować z DOSBoxem i ScummVM. Wszyscy głęboko mu współczujemy.
JACEK "JACKOWSKY" FRÖHLICH
Recenzent poszukujący

Miłośnik gier słownych, podróży w czasie i przygody w najczystszej postaci. Dostaje zakwasów, gdy musi klikać częściej, niż raz na minutę. Marzy, żeby zagrać w przygodówkę z mistrzem Jedi w głównej roli albo w cRPG, w którym za zabicie wroga odejmowano by punkty doświadczenia.
MICHAŁ "AEGNOR" KONDRACKI
Recenzent kompulsywny

Trzystopowy hiperkinetyczny królikopodobny Deepdelver. Jego mania wielkości każe mu pisać zbyt długie recenzje, które najchętniej by rozwinął. Nie znosi monotonii. Przygodówkowe "ciągi" przeplata więc desperackimi misjami ratowania świata w grach cRPG.

MICHAŁ "CZAJU" CZAJKOWSKI
Recenzent dyrektor

Pedantyczny perfekcjonista. Ma poczucie misji, której cel nie jest do końca jasny. Bezwzględnie wykorzystuje talenty podwładnych, a ostatecznie i tak wszystko musi być po ichniemu. Aspołeczny, antypatyczny, alterglobalistyczny, AA...
BARTEK "BARTOLOMEO" CZAJKOWSKI
Recenzent polonista

Jako sentymentalny patriota szczególnie upodobał sobie stare, dobre (bo polskie) przygodówki. I tak wszyscy wiedzą, że to tylko z powodu jego upośledzenia w kwestii nauki języków obcych (nie licząc łaciny).
TOMASZ "GALADOR" WILCZEK
Recenzent rewizjonista

Przystojny, inteligentny, dowcipny, męski, pracowity, a przede wszystkim skromny. Na każdy temat ma swoje zdanie, z którym się zgadza. Urodzony hazardzista - ma to we krwi. Podobnie jak pecha i nadciśnienie.
SŁAWEK "VIRGO" JAGIEŁŁO
Recenzent solucjonista

Człowiek od brudnej roboty. Robi wszystko, czego nie chce robić się innym. Życie traktuje z przymrużeniem oka, ale większość redakcji uważa, że to tik nerwowy. Marzy o wydaniu tomiku solucji, który czytać będą ludzie w najdalszych zakątkach świata.
TOMEK "DAVERO" SZCZUROWSKI
Recenzent gawędziarz

Miłośnik dobrej fabuły tak przygodówkowej, jak i wszelkiej innej maści. Wyrywanie resztek włosów z głowy podczas rozwiązywania zagadek upodobał sobie jednak szczególnie. Z trwogą patrzy na rosnącą stertę gier starych i nowych, w które jeszcze nie grał, a chciałby.
IGOR "ASCOVEL" HARDY
Recenzent nieobliczalny

Kiedyś uwierzył, że wszystko płynie. Robi więc wszystko, aby się nigdy nie powtarzać, bo i tak nie będzie to już to samo. Poza tym bezlitośnie przepytuje napotykanych twórców gier, a potem rozsiewa ich wypowiedzi po internecie. Ciągłe słuchanie o procesach twórczych spowodowało, że w końcu sam zabrał się za tworzenie przygodówek.
ADRIAN "WAJUŚ" WAJER
Recenzent sentymentalny

Niczym postać z romantycznych dramatów, rozdarty wewnętrznie - gdzie publikować teksty (Przygodoskop czy ZałogaG)? Jakim grom się poświęcić (przygodówki czy chińczyk)? Na razie skutecznie walczy na dwa fronty.
Gościnnie wystąpili

FAFNIR, FEAN, FORCEMAN, FORETH, HOUDINI, JARO, KAMIKO, KASSIOPESTKA, KENT, LITTLE HORROR, MAJINFOX, MATESKO, MIDORI, MINOISE, MOGWAI, MONA, QUALIS, PJ2099, REPTIL3, SANTO AMENO, SLAYTON, TETELO, TETRO, TEXMURPHY, VARKAS, VOO, WCZORAJSZY


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.