Archiwum nowinek - kwiecień
Archiwum nowinek - kwiecień
Czaju i Virgo, kwiecień 2003

[2 KWIETNIA] W KUPIE RAŹNIEJ

Czaju: Do sklepów trafił zestaw gier zatytułowany "3PAK: Przygoda". Pakiet wydany został przez Cenegę, a w jego skład wchodzą trzy tytuły: Artur's Knights II, Atlantis III oraz The Shadows of Zorro.

Fani przygodówek raczej od razu pozbędą się gry o Zorro - to bardziej zręcznościówka niż gra przygodowa. Na pewno do wydania blisko 80zł na ten zestaw zachęca Atlantis w tytule jednej z gier. Jednak Galadora raczej to nie skusi - wystarczy przeczytać co sądzi o Atlantis III. Jeśli chodzi o grę osadzoną w czasach króla Artura, już wkrótce na stronach Przygodoskopu pojawi się jej recenzja, tak aby każdy mógł sobie wyrobić zdanie co do wartości i zawartości "3PAKa: Przygoda".

[10 KWIETNIA] ORIENTALNE KLIMATY

Czaju: Na sklepowe półki trafiła Droga do Indii, przygodówka wydana w 2001 przez Microids. Gra ukazała się w serii eXtra Klasyka (CD Projekt) i kosztuje 19,90zł.

Wcielamy się w postać Freda Reynoldsa, amerykańskiego studenta, którego hinduską narzeczoną porywa sekta Thugów. Ci wyznawcy bogini Kali działają w Indiach już od czasów, gdy te pozostawały pod panowaniem Brytyjczyków. Poszukiwania Anuszy zaprowadzą nas m.in. do Tadż Mahal, New Delhi i wielu innych zakątków współczesnych Indii.

[13 KWIETNIA] DEMO THE LONGEST JOURNEY

Virgo: Na stronie magazynu eXtra Gra zamieszczone zostało demo gry Najdłuższa Podróż: The Longest Journey. Przed przystąpieniem do ściągania radzę zaopatrzyć się w książkę i sporo cierpliwości. ;)

Plik ważący 80MB można pobrać ze strony eXtra Gry, bądź bezpośrednio stąd. Zaś osobom, które o grze do tej pory nie słyszały polecam lekturę krótkiego opisu, który znajduje się tutaj.

[17 KWIETNIA] PRZYGODÓWKI U SPOWIEDZI

Czaju: "10 grzechów głównych gier przygodowych" to tekst z pewnością wart uwagi. Artykuł Macieja Kaczyńskiego przeczytać można w drugim numerze internetowego magazynu Poke.

Magazyn w formacie Acrobat Reader można pobrać ze strony firmowej w dwóch wersjach - FULL (2688kB) i LITE (1355kB). Miłośników przygodówek zainteresuje również recenzja pierwszego King's Questa, a nieszczęśników skazanych na Windows XP artykuł o ScummMV - wirtualnej maszynie umożliwiającej im uruchomienie przygodówek LucasArts.

Poke to zupełnie świeże przedsięwzięcie skierowane do miłośników starych gier. Sami nimi jesteśmy, więc życzymy twórcom magazynu powodzenia i liczymy na jak najwięcej tekstów o przygodówkach ;).

[17 KWIETNIA] FLIRTEM I SZPADĄ

Virgo: Wczoraj do kiosków w całym kraju trafił nowy numer czasopisma eXtra Gra z pełną wersją gry Casanova, w której przyjdzie nam wcielić się w sławnego podrywacza. Za przywilej beztroskiego podrywania zapłacimy 29,90zł. Więcej informacji na oficjalnej stronie serii eXtra Gra, czyli tutaj.

[24 KWIETNIA] BEN ZNOWU W AKCJI!

Czaju: Od kilku dni LucasArts uruchamia małe strony poświęcone grom, które planuje pokazać na majowych targach E3. Dzisiaj dołączyła do nich witryna poświęcona Full Throttle: Hell on Wheels. Znajdziemy na niej niewielkie galerie screenów, szkiców i trójwymiarowych modeli postaci z gry. Krótka notka zdradza parę szczegółów na temat kolejnych przygód Bena. Przede wszystkim gra została zaszufladkowana jako przygodowa gra akcji (action adventure). Ciekawe jak twórcy wyważyli proporcje między czystą akcją (Ben jeździ na motorze i rozdaje ciosy na prawo i lewo) i tym co w przygodówkach najlepsze, czyli zagadkami, dialogami itp. No i najważniejsze - strona jest tutaj.

[30 KWIETNIA] NOWY NUMER THE INVENTORY

Czaju: Szósty numer magazynu The Inventory można już pobrać z serwisu Just Adventure+. A w środku m.in.

Zapowiedzi Legacy: The Dark Shadows oraz Space Quest -2: The Xenonian Corruption

Wywiad z UbiSoft nt. gry CSI: Crime Scene Investigation

Recenzje Post Mortem, The Watchmaker (Zegarmistrz) oraz The Curse of Monkey Island

...oraz, jak zwykle, wiele innych atrakcji. Aby od razu zacząć pobieranie magazynu kliknij tutaj.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.