Archiwum newsów - nowinek
Archiwum nowinek - maj
Bartolomeo, Czaju i Virgo, maj 2003

[8 MAJA] JAK PODBIĆ SERCA FANÓW PRZYGODÓWEK?

Czaju: To proste, wystarczy zrobić to co Cenega, która podpisała kontrakt na wydawanie w Polsce gier spod znaku The Adventure Company! Miłośnikom gier przygodowych nie trzeba tłumaczyć co to oznacza. W oficjalnym komunikacie prasowym Cenegi czytamy m.in.:

"Miło nam poinformować, iż Cenega Poland podpisała właśnie kontrakt z firmą Ontario Europe, europejskim właścicielem praw do dystrybucji gier takich firm jak The Adventure Company i Dreamcatcher Interactive. Na jego mocy, Cenega wyda w Polsce dziewięć gier obu firm - większość z nich dystrybuowane będzie w pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej"

Wśród wspomnianych dziewięciu gier aż cztery to przygodówki, prosto od The Adventure Company - Amenophis, Salammbo, Omega Stone i Law & Order. Cenega wyrasta na głównego gracza jeśli chodzi o wydawanie gier przygodowych. Z niecierpliwością czekamy na premiery powyższych tytułów i trzymamy kciuki za udane lokalizacje.

[8 MAJA] FILM Z RUNAWAY

Virgo: TopWare udostępnił trailer tej znakomicie zapowiadającej się przygodówki. Plik można obejrzeć klikając tutaj, jednak lepiej wcześniej go ściągnąć (blisko 23MB).

[9 MAJA] CO SŁYCHAĆ U JANE JENSEN?

Czaju: Ano, jak podaje Just Adventure+, praca wre! Gra, którą tworzy Jane, nie będzie kolejną częścią Gabriela Knighta, a początkiem zupełnie nowej serii przygodowej. Więcej dowiecie się klikając tutaj.

[13 MAJA] KOLEJNA SPRAWA SAMA I MAXA

Czaju: O stronie poświęconej sequelowi Full Throttle już informowaliśmy. Teraz nadeszła pora na Sama, Maxa i nową grę z ich udziałem pt. Sam & Max Freelance Police.

Wygląda na to, że rozwieją się obawy fanów Sama i Maxa, co do uczynieniem z tego sequela przygodowej gry akcji. Słowa "akcja" nie zobaczymy na stronie ani razu. Można tam za to obejrzeć pierwsze screeny z gry (wygląda to na pełne 3D), kilka szkiców oraz trailer. Premiera Sam & Max Freelance Police planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

[14 MAJA] THE LONGEST JOURNEY - PATCH

Virgo: CD Projekt udostępnił patcha do dwupłytowej wersji gry. Waży on 35KB i przeznaczony jest dla posiadaczy starszych kart graficznych (poprawia problemy z posterunkiem policji). Można go pobrać stąd.

[14 MAJA] WEHIKUŁ CZASU W KŚG

Czaju: Numer 06/2003 pisma Komputer Świat GRY trafił dzisiaj do kiosków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczjnego, gdyby nie fakt, że po raz kolejny na Cover CD pisma znajdziemy grę przygodową! Tym razem jest to Wehikuł Czasu. Pismo kosztuje marne 7,90zł...

[23 MAJA] NA POCZĄTEK SOŁTYS

Bartolomeo: Za namową swoich klientów LK Avalon postanowił udostępnić do pobrania wydane kilka lat temu gry za... DARMO! Pierwszy tytuł jaki można zassać ze strony wydawcy to Sołtys.

Jak czytamy na stronie to dopiero początek akcji. LK Avalon zapewnia, że systematycznie na liście pojawiać się będą kolejne tytuły. Pozostaje nam więc jedynie czekać na Sfinxa czy Skauta Kwatermastera...

[28 MAJA] PLAY ZNACZY GRAĆ!

Bartolomeo: Wczoraj do kiosków trafił drugi numer pisma Play DVD, który podobnie jak poprzednie wydanie poświecony jest grom przygodowym. Na płycie DVD znajdziemy 6 przygodówek w pełnych wersjach, a wśród nich prawdziwy Rarytas czyli [UWAGA, proszę mocno się czegoś złapać] Gabriel Knight II!!! Absolutny klasyk, bardzo trudny do zdobycia, teraz bedzie czekał w każdym kiosku :) Żyć nie umierać... Pozostałe gry to dla niego tylko tło, ale i tak niektóre z nich warte są uwagi:

- Broken Sword II: The Smoking Mirror
- Drakula: Zmartwychstanie
- Pompei: Legenda Wezuwiusza
- Jack Orlando: Director's Cut
- Tunguska: The Legend of Faith

Wszystkie gry za wyjątkiem GK2 (uff, na szczęście) są w polskich wersjach językowych. Play DVD kosztuje 29,90zł.

Równie ciekawie zapowiada się zawartość pisma. Znajdziemy w nim kilka interesujących reportaży, m.in. o Syberii II czy Full Throttle: Hell on Wheels. Ciekawą lekturą może okazać się test, w którym redaktorzy "wytykają paluchem najsłabszych i głaszczą po główkach najlepszych". A to i tak nie wszystkie atrakcje...

[29 MAJA] POST MORTEM - TRAILER

Virgo: Na serwerze Cenegi zamieszczony został filmik z tej arcyciekawej przygodówki. Zwiastun został przygotowany w formacie Bink Video i można go pobrać klikając tutaj (40MB).

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.