Archiwum nowinek - sierpień
Archiwum nowinek - sierpień
Czaju i Virgo, sierpień 2003

[3 SIERPNIA] LEPIEJ USIĄDŹCIE...

Czaju: ...bo Revolution Software zrobiło nam nie lada niespodziankę. Od soboty legendarna przygodówka Beneath a Steel Sky jest dostępna w sieci zupełnie za darmo!

W grę pogramy dzięki autorom ScummVM - małego programu umożliwiającego uruchomienie niektórych starszych przygodówek (głównie LucasArts) na komputerach z nowymi systemami operacyjnymi. Najnowsza wersja tej "wirtualnej maszyny" oznaczona numerkiem 0.5.0 wzbogacona została m.in. o pełen support dla Beneath a Steel Sky. Samą grę, zarówno w wersji dyskietkowej (7,3MB), jak i CD (hurra!, 67MB), pobrać można z działu plików ScummVM.

[8 SIERPNIA] BEN DALEJ NIE POJEDZIE...

Czaju: W oficjalnym komunikacie LucasArts poinformowało o zatrzymaniu prac nad Full Throttle: Hell on Wheels...

Pewnie niektórych ucieszy ta wiadomość, bo Hell on Wheels miało być grą pełną akcji i bijatyk, co fani pierwszej części uznali niemal za profanację. Nie znamy przyczyn zatrzymania prac nad grą, nie wiemy też czy jeszcze kiedyś zobaczymy Bena na ekranach monitorów. Simon Jeffery, prezes LucasArts, ograniczył się do lakonicznego stwierdzenia - "nie chcemy zawieść rzeszy fanów Full Throttle"... Czyżby Hell on Wheels zapowiadało się na aż tak kiepską kontynuację, że trzeba było ukręcić jej łeb?

[11 SIERPNIA] SYBERIA II - WYWIAD

Virgo: Wywiad z Benoitem Sokalem zamieścił na swojej stronie serwis Adrenaline Vault. Jako dodatek w treść wplecione są zupełnie nowe screeny z gry, a całość można znaleźć tutaj.

[21 SIERPNIA] CENEGA PEŁNA NIESPODZIANEK

Czaju: Do planu wydawniczego Cenegi powróciła gra Sekret Nautilusa (oryg. The Mystery of the Nautilus), czyli mysto-podobna przygodówka inspirowana twórczością Juliusza Verne'a.

Polska premiera Sekretu Nautilusa była zapowiadana ładnych parę miesięcy temu, a potem tytuł nagle zniknął z planu wydawniczego Cenegi. Według informacji na stronie dystrybutora grę będzie można kupić już 31 sierpnia za 59,90 zł. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z inną przygodówką Cenegi - Salammbo - która miała swoją premierę 13 sierpnia, a gry w sklepach jak nie było, tak nie ma...

[22 SIERPNIA] CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ!

Czaju: Do tego będzie bardzo potrzebna miłośnikom przygodówek, którzy łażą bez celu, z kąta w kąt, czekając na polską premierę Runaway: A Road Adventure ;) Oto informacja, którą otrzymaliśmy od TopWare - polskiego dystrybutora gry.

Premiera gry Runaway zaplanowana jest wstępnie na 15 października 2003 roku. Jednakże w dalszym ciągu czekamy na nadejście od developera polskiej wersji gry, która musi następnie zostać przez nas sprawdzona. Jeżeli okaże się, że gra zawiera jeszcze jakieś błędy, planowana data wydania może ulec w takim przypadku jeszcze drobnemu przesunięciu...

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.