Archiwum nowinek - listopad
Archiwum nowinek - listopad
Czaju i Wajuś, listopad 2003

[18 LISTOPADA] SKAUT KWATERMASTER ZA FREE!

Czaju: Jak obiecali, tak też zrobili. Ze strony LK Avalon można ściągnąć kolejną (po Sołtysie) starą, dobrą, polską przygodówkę. Dyskietkową wersję Skauta Kwatermastera znajdziecie tutaj (1,8MB). Miejmy nadzieję, że to nie koniec prezentów :)

[22 LISTOPADA] SMOK SIĘ PRZEBUDZIŁ

Wajuś: 14 listopada miała miejsce europejska premiera trzeciej odsłony jednej z najlepszych serii gier przygodowych - Broken Sword. Najnowsza cześć o podtytule The Sleeping Dragon dostępna jest na razie tylko w językach angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. W zachodniej prasie gra zbiera na razie bardzo wysokie oceny. Od rodzimego dystrybutora gry, firmy LEM, dowiedzieliśmy się, że nie ma co liczyć na szybką premierę w Polsce. Polska premiera wersji PC planowana jest bowiem dopiero na początek 2004 roku. Firma nie potwierdziła informacji na temat ewentualnej lokalizacji. Tymczasem wersje PS2 i Xbox powinny już niedługo pojawić się w naszych sklepach.

[22 LISTOPADA] BROKEN SWORD I URU NOMINOWANE

Wajuś: Dwie przygodówki nowej generacji - kontynuacja znanej serii w nowej oprawie, czyli Broken Sword: The Sleeping Dragon oraz przygodówka z opcją online w świecie Mysta, czyli URU: Ages Beyond Myst - nominowane zostały do nagród BAFTA Interactive.

Broken Sword otrzymał aż trzy nominacje, w kategorii na najlepszą grę przygodową, najlepszy design i najlepszą grę na PC. Z kolei URU, co trochę dziwne, nominowane zostało w kategorii strategii! Być może wpływ na to ma specyfika rozgrywki online gdzie gracze muszą ze sobą współpracować w celu rozwiązywania zagadek.

Premiera URU w Polsce nastąpić ma 15 grudnia - już teraz w sieci dostępna jest wersja demo. Informacje na temat premiery Broken Sword znajdziecie w poprzednim newsie.

[29 LISTOPADA] MICROIDS ROŚNIE W SIŁĘ

Wajuś: Ostatnie wieści z Microids powinny ucieszyć każdego fana gier przygodowych, a głównie tych, którzy w tym i minionym roku zagrywali się w Syberię i oczekują na jej kontynuację - czyli Syberię II. Przypomnijmy, że jeszcze przed wakacjami ten producent gier był na skraju bankructwa...

Microids została jednak wzięta pod ochronne skrzydła prawa francuskiego, co dało firmie czas na reorganizację. Jej wynikiem było całkowite porzucenie przez francusko-kanadyjską firmę innych dziedzin gier komputerowych na rzecz coraz bardziej ostatnio popularnego gatunku gier przygodowych. W podjęciu takiej decyzji, firmie pomogły wysokie wyniki sprzedaży Syberii na PC, oraz - niespodziewanie - edycje tejże gry na konsole firm Sony i Microsoft (PS2 i XBox odpowiednio). Łączna sprzedaż z wszystkich platform to ponad 350 tyś. kopii. Za zarobione pieniądze Microids wykupiło innego producenta przygodówek - komputerowy oddział francuskiego giganta medialnego Wanadoo.

Warto też wspomnieć, że twórcy Syberii i jej sukcesu - Michel Bams, Olivier Fontenay, Jean-Philippe Messian i sam Benoît Sokal założyli własną firmę White Birds Productions, która zajmować się będzie tworzeniem nowych gier przygodowych (oczywiście dla Microids). Firma ma też w planach przeniesienie swoich komputerowych światów w inne media - audiowizualne, telewizyjne, papierowe (komiksy i książki?) oraz marketingowe.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.