Rzut okiem
Rzut 49: Wszechstronnie utalentowany Phoenix Wright
Elum, 11 listopada 2011

Niezręcznie krótka lista telewizyjno-kinowo-teatralnych adaptacji przygodówek doczeka się wkrótce kolejnej pozycji. W lutym przyszłego roku do japońskich kin trafić ma "Gyakuten Saiban" (oficjalna strona) - czyli ekranizacja popularnej serii "prawniczej", ukazującej się najczęściej na konsoli Nintendo DS, w której pierwsze skrzypce gra (do pewnego momentu) młody adwokat Phoenix Wright. Dzięki zwiastunowi (na YouTube), który pojawił się w internecie kilka dni temu, wiadomo już mniej więcej czego można się po "Gyakuten Saiban" spodziewać. Z punktu widzenia fana przygodówek najważniejsze w tym momencie jest chyba jednak to, że będzie to pierwszy w historii nie animowany film fabularny* na motywach gry/serii przygodowej.

Pierwszy film, ale nie jedyna okazja na spotkanie Phoenixa Wrighta poza konsolą Nintendo DS. W przyszłym roku ma ukazać się, tym razem na Nintendo 3DS, przygodowy crossover serii Ace Attorney z Professorem Laytonem (ubiegłoroczny trailer). Z kolei już na przyszły tydzień planowana jest międzynarodowa premiera bijatyki Ultimate Marvel vs. Capcom 3, w której młody prawnik będzie jedną z grywalnych postaci (nowy trailer). Ale to nie wszystko. Z myślą o graczach/widzach szukających jeszcze mocniejszych wrażeń dwa lata temu po raz pierwszy... wystawiono musical (wybrane fragmenty). Co więcej, w spektaklu według teatru Takarazuki (niestety tylko po japońsku) Phoenix jest kobietą. Podobnie Miles Edgeworth. Trochę kontrowersyjnie.

Professor Layton vs. Ace Attorney - walka na argumenty

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 - nokautowanie Hulka

Musical - pani prawnik tuż przed kolejną sceną taneczną...


* Pierwszym animowanym filmem był oczywiście "Professor Layton and the Eternal Diva". Z kolei pierwszy serial telewizyjny to "Maniac Mansion", który w latach 1990-93 doczekał się w sumie 66 odcinków podzielonych na trzy sezony.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.