Rzut okiem - lipiec
Rzut okiem - lipiec
Elum, lipiec 2013

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca. Na deser - przypadkowy link gratis.

[24 LIPCA] PRECINCT WALCZY NA KICKSTARTERZE

Twórcy klasycznych serii Sierry postanowili możliwości tzw. crowdfundingu wyeksploatować do oporu. Jako pierwsi w ubiegłym roku zameldowali się autorzy Leisure Suit Larry, którzy na remake pierwszej części (już drugi remake!) zebrali na Kickstarterze ponad 500 tysięcy dolarów (o 500 tysięcy za dużo). Następni w kolejce ustawili się - Jane Jensen (Gabriel Knight) ze swoim nowym studiem Pinkerton Road, Państwo Cole (Quest for Glory) z projektem Hero-U, a chwilę po nich Dwaj Faceci z Andromedy (Space Quest) ze SpaceVenture. W tym roku zaś obudził się Jim Walls - emerytowany stróż prawa i specjalista od przygodówek policyjnych, który wspólnie z Sierrą wyprodukował trzy gry z serii Police Quest (później była jeszcze m.in. Blue Force wydana przez Tsunami). Precinct - jego nowa policyjna być-może-przygodówka zebrała w ciągu pierwszego tygodnia około 10 procent potrzebnej sumy. Do końca pozostały jeszcze "tylko" trzy tygodnie. Tym razem może się nie udać.

[24 LIPCA] HISTORIA SIERRY PRZEGRYWA NA KICKSTARTERZE

Get Lamp Jasona Scotta z 2010 roku to na chwilę obecną jedyny film dokumentalny zahaczający o tematykę gier przygodowych. Filmu poświęconego wyłącznie klasycznym przygodówkom do tej pory nie było... i chyba na razie nie będzie. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy ambitnego projektu pt. Heroes: The History of Sierra On-Line nie zniechęcą się porażką na Kickstarterze i mimo wszystko film prędzej czy później dokończą. Tymczasem do końca zbiórki pozostały mniej więcej dwa tygodnie. Z wymaganych 125 tys. USD do tej pory udało się zebrać zaledwie 15 tysięcy. Szkoda.

[24 LIPCA] PIERWSZY EPIZOD THE RAVEN OD WCZORAJ W SPRZEDAŻY

Wczoraj miała miejsce światowa premiera pierwszego z trzech planowanych epizodów The Raven: Legacy of a Master Thief, czyli nowej gry twórców The Book of Unwritten Tales (głównym projektantem ponownie jest Jan Theysen). Epizod drugi klasycznie kryminalnej przygody zapowiadany jest na 27 sierpnia, a trzeci na 24 września br. Kto już gra?

[27 LIPCA] PREMIERA SPIN-OFFU TAJNYCH AKT JUŻ 27 WRZEŚNIA

Nieco znienacka, dwa miesiące przed planowaną premierą, firma Deep Silver pokazała pierwsze screeny z przygodówki pt. Tajne Akta: Sam Peters (oryginalnie Geheimakte: Sam Peters, międzynarodowo Secret Files: Sam Peters). Nowa gra studia Animation Arts nie będzie, co istotne, pełnoprawną i pełnometrażową kontynuacją popularnej serii. To jedynie niezobowiązujący skok w bok z panią archeolog Sam Peters, którą gracze mieli okazję poznać w Puritas Cordis. Na miejsce akcji tym razem wybrano Afrykę, cała wycieczka ma potrwać nie dłużej niż kilka godzin. Więcej informacji zapewne zdradzi wkrótce oficjalna strona serii. Na razie na stronie facebookowej podziwiać można m.in. portret twarzowo ubrudzonej i skaleczonej nowej bohaterki. Nina Kalenkova już jest zazdrosna.

[30 LIPCA] DAEDALIC WYDA ZABUGOWANĄ PRZYGODÓWKĘ

Daedalic Entertainment to jedna z tych firm, które nie tylko tworzą samodzielnie, ale też wydają gry innych deweloperów. Najświeższą z nich jest Journey of a Roach - szwajcarska, trójwymiarowa przygodówka z karaluchami w rolach głównych. Choć jej akcja rozgrywać się będzie w kanałach, w dodatku po wybuchu wojny nuklearnej, twórcy sugerują zabawę lekką, łatwą i przyjemną. Czy Journey of a Roach okaże się przynajmniej w połowie tak dobra jak ekstrawagancka Bad Mojo, czy niedoceniona Insecticide? Dowiemy się najprawdopodobniej w listopadzie tego roku. Miłośnicy przygodówek o insektach już zacierają swoje nogogłaszczki i szczękoczułki.

PRZYPADKOWY LINK GRATIS

Na dobry początek - powrót do korzeni, czyli krótki fragment rozmowy/wywiadu z Robertą Williams, zarejestrowany w 1987 roku.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.