Rzut okiem - marzec
Rzut okiem - marzec
Elum, marzec 2014

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca. Na deser - przypadkowy link gratis.

[4 MARCA] GDYBY ŻYŁ, DZIŚ SKOŃCZYŁBY 10 LAT...

Co ciekawe, w swoim pierwszym filmie (Plan 10 from Outer Space) oraz pierwszej grze (Mean Streets) wystąpił jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Jak to możliwe? Tak potrafi tylko prywatny detektyw Tex Murphy, który wirtualnie urodził się 4 marca 2004 roku, dziś więc wirtualnie obchodzi swoje 10-te urodziny.

A teraz wszyscy razem! Czy, dwa, jeden, sto lat, sto lat...

I pamiętajcie, że Tex wiedział wcześniej.

[20 MARCA] DOBRA POLSKA PREMIERA THE INNER WORLD

Od dziś w dobrych polskich sklepach kupić można dobrą przygodówkę pt. The Inner World. To dobra wiadomość zwłaszcza dla dobrych graczy, którzy lubią dobrą zabawę. Jednym słowem - jest dobrze.

Mam nadzieję, że subtelny przekaz podprogowy działa. A gdyby jednak ktoś wciąż miał wątpliwości co do dobrych intencji firmy Techland, z pewnością uspokoi go jaskrawo-czerwona oprawa polskiego wydania gry. Całe szczęście, że polski wydawca nie pomylił się i zamiast "Dobra Gra" nie umieścił na okładce napisu "Słaba Gra". Gracze to przecież nie idioci i słabej gry by nie kupili.

[25 MARCA] POMYSŁ NA PRZYGODÓWKĘ NAGRODZONY OSCAREM

Na przygodówkę The Dead Flowers Case, za którą stoją m.in. starzy znajomi Benoita Sokala, internet zwrócił uwagę w październiku i listopadzie ub. roku. W grudniu zakończyła się nieudana zbiórka na Kickstarterze. Od tamtego czasu twórcy gry zamilkli i w gruncie rzeczy wciąż istnieje obawa, że projekt firmy Mando Productions mógł zostać definitywnie anulowany/porzucony.

Mimo to Stephane Halleux - (s)twórca uniwersum, w którym ma/miała (?) zostać osadzona gra - od trzech tygodni ma powody do świętowania. Film pt. "Pan Hublot" - bazujący na tych samych pomysłach - 2 marca br. nagrodzony został Oscarem w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film animowany". Szczęśliwy moment ogłoszenia zwycięzcy zobaczyć można ok. 36 minuty ceremonii (wśród cieszących się jest również pan Halleux). Wszyscy, którzy chcieliby się wreszcie dowiedzieć o co tyle hałasu mogą też obejrzeć oficjalne zwiastuny jedenastominutowego "Hublota" - starszy i nowszy. Warto przy okazji rzucić okiem na elegancką stronę internetową.

PRZYPADKOWY LINK GRATIS

Interesujący wykład Rona Gilberta nt. Maniac Mansion, zarejestrowany w Germanii (rzecz jasna!) na początku 2011 roku (tuż przed The Cave).

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.