Rzut okiem - luty
Rzut okiem - luty
Elum, luty 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[18 LUTEGO] URODZINY, ROCZNICE, JUBILEUSZE...

Dokładnie przedwczoraj świętowaliśmy urodziny Roberty Williams. 10 lat temu o godzinie 17:26 ruszyło forum Przygodoskopu. A już jutro rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Najlepszego!

[19 LUTEGO] WROCŁAWSKI RANDOLPH CARTER MA SPRAWĘ

Wszystkie darmowe przygodówki mają dwie niewątpliwe zalety. Po pierwsze - są darmowe. Po drugie - są przygodówkami. Przy czym wydaje się, że w The Case Of Randolph Carter warto będzie zagrać również z co najmniej kilku innych powodów. Po trzecie - bo pracuje nad nią najprawdziwszy Wrocławianin. Po czwarte - bo tytuł sugeruje inspirację tudzież powiązania z twórczością H.P. Lovecrafta. Po piąte - bo na pierwszych screenach gra prezentuje się wybornie. Niezwykle stylowo i klimatycznie. Dosłownie każdy piksel odgrywa tu istotną rolę.

[20 LUTEGO] THE BOOK OF UNWRITTEN TALES 2 W KOMPLECIE

W końcu jest! Do sprzedaży trafił piąty i ostatni epizod/rozdział sequela The Book of Unwritten Tales, dofinansowanego w ubiegłym roku za pomocą Kickstartera. Z myślą o graczach, którzy przypadkiem mogliby tę ostateczną premierę gry przegapić, jej bohaterowie postanowili zaprezentować się w premierowym zwiastunie. Nie sposób przejść obok niego obojętnie.

[22 LUTEGO] WSPÓŁTWÓRCY PRZYGODÓWEK NOMINOWANI DO OSCARA

Już za kilka godzin dowiemy się, który długometrażowy film animowany wywalczy w tym roku prestiżową statuetkę Oscara. Przygodoskop naturalnie trzyma kciuki za "The Boxtrolls" ("Pudłaki") w reżyserii Grahama Annable i Anthony'ego Stacchi. Pan Graham, zanim na dobre wkroczył do branży filmowej, współtworzył m.in. Full Throttle, The Dig Spielberga, The Curse of Monkey Island, anulowaną Sam & Max: Freelance Police oraz kilka gier Telltale Games. Pan Anthony z kolei swego czasu pracował ze Stevem Purcellem nad pewnym filmem o piratach (który parę lat później, po wprowadzeniu "drobnych" zmian w scenariuszu, trafił do kin pt. "Piraci z Karaibów").

W ubiegłym roku Oscara w pokrewnej kategorii otrzymał "Pan Hublot" Stephane Halleuxa.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.