Rzut okiem - marzec
Rzut okiem - marzec
Elum, marzec 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[13 MARCA] SHADOW OF NEBULA WYLĄDOWAŁA NA KICKSTARTERZE

O futurystycznej Shadow of Nebula wspominałem już dwa lata temu oraz latem roku ubiegłego. Teraz wspomnę jeszcze raz, ponieważ autorów Shadow of Nebula - zespół Bisonia - od przedwczoraj do 21 kwietnia wspierać można na Kickstarterze. Niezdecydowani przed podjęciem decyzji wypróbować mogą interaktywne demo gry. Zdecydowani zresztą też.

[13 MARCA] ZMARŁ TERRY PRATCHETT

W wieku 66 lat zmarł wczoraj Terry Pratchett - brytyjski pisarz, któremu największą sławę przyniósł bez wątpienia kultowy cykl "Świat Dysku". Oczywiście tak piszą o nim od wczoraj wszyscy. Dla nas nie mniej istotne jest to, że był też jednym z nielicznych wybitnych twórców, którzy dostrzegli potencjał w grach przygodowych. I to nie przez przypadek. Terry Pratchett znał się na grach. To on był bohaterem pierwszego numeru popularnego miesięcznika PC Gamer, w którym z entuzjazmem opowiadał m.in. o wydanej kilkanaście miesięcy później Discworld. W latach dziewięćdziesiątych na motywach "Świata Dysku" powstały jeszcze druga i trzecia przygodówka - Discworld II: Missing, Presumed...!? oraz Discworld Noir. Terry Pratchett brał czynny udział w projektowaniu każdej z nich.

[31 MARCA] ADVENTURE JAM STARTUJE ZA TRZY DNI

...osiem godzin, czterdzieści dziewięć minut i siedemnaście sekund. Tyle, w każdym razie, wskazuje w tej chwili odlicznik na stronie adventurejam.org

Konkursy dla twórców gier są fajne. Choć zazwyczaj nikt nie wygrywa w nich nagród rzeczowych (takich jak pergole czy humidory), wszyscy są zadowoleni. Twórcy - bo mają okazję zaprezentować swój talent szerszej publiczności. Gracze - bo "game jamy" to kopalnia interesujących projekcików, które nierzadko przeradzają się z czasem w pełnowymiarowe projekciska. Adventure Jam jest ciekawy tym bardziej, że jego nadrzędnym tematem będą przygodówki. Podobnie jak np. w przypadku cyklicznych, comiesięcznych konkursów MAGS, każdy twórca/zespół będzie musiał przygotować grę na zadany przez organizatorów temat w ściśle określonym czasie. Tym razem ma być to czternaście dni.

Należy dodać, że Adventure Jam organizują Cassie Benter oraz Stacy Davidson (Jack Houston and the Necronauts), zaś w jury zasiądą Jake Elliott (Kentucky Route Zero), Jordi de Paco (Gods Will Be Watching) i Steven Alexander (Quest for Infamy). Logo konkursu przygotował Octavi Navarro (po prostu miłośnik pikseli).

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.