Rzut okiem - kwiecień
Rzut okiem - kwiecień
Elum, kwiecień 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[16 KWIETNIA] CIĄG DALSZY YOOMURJAK'S RING... W SPRZEDAŻY?

Co? Gdzie? Kiedy? W jakiej sprzedaży? Cóż, jeśli przypadkiem nie jesteście Węgrami (albo Węgierkami) na co dzień wędrującymi po węgierskich zakamarkach internetu, to premiera sequela Yoomurjak's Ring mogła Was nieco zaskoczyć (nowinkującego zaskoczyła). Gra nosi tytuł Miazma, można ją nabyć mniej więcej od tygodnia i nawet doczekała się już własnego plejsru.

Jak sugeruje udostępniony całkiem niedawno zwiastun Miazma jest przygodówką bardziej od Yoomurjak's Ring trzecioosobową (zrealizowaną w podobny sposób jak np. Gabriel Knight II, obie Phantasmagorie lub nieco nowszy Wij). W postać Jonathana Hunta ponownie wcielił się Laszlo Gorog, a miejscem akcji tym razem jest Debreczyn.

[18 KWIETNIA] SAMOROST 3 DOJRZEWA

Nie oglądałeś(aś) jeszcze przed-przedwczorajszego trailera Samorosta 3? Dzień Samorosta to świetna okazja, by nadrobić zaległości. Naturalnie warto zerknąć też na zaktualizowaną parę dni temu stronę www. Jest bardzo samorostowa.

[28 KWIETNIA] BROKEN AGE W CAŁOŚCI...

Trzy miesiące po premierze przygodówki Tima Schafera nadeszła pora na... premierę kolejnej przygodówki Tima Schafera. Gracze, którzy nie skończyli jeszcze zremasterowanej wersji Grim Fandango (oczywiście z włączonymi komentarzami twórców) muszą się spieszyć, ponieważ już dziś (za oceanem) i jutro (w Europie) do sprzedaży trafia drugi i zarazem ostatni akt Broken Age - gry, nad którą w pocie czoła pracowali przez ostatnie trzy lata, poza Tym Szoferem, m.in. Greg Rice, Oliver Franzke, Anna Kipnis, Lee Petty, Nathan Stapley i Peter McConnell. Jeśli większości tych osób nie znacie nawet z widzenia, to znaczy, że nie oglądaliście jeszcze dokumentującego produkcję Broken Age serialu "Double Fine Adventure" - dostępnego już w komplecie za pośrednictwem playlisty Double Fine (do niedawna odcinki "Double Fine Adventure" oglądać mogli tylko nabliżsi przyjaciele).

[28 KWIETNIA] ...I THE PERILS OF MAN TEŻ!

Pierwszy epizod The Perils of Man - sympatycznej przygodówki Billa Tillera, sponsorowanej przez szwajcarską firmę ubezpieczeniową - ukazał się w ubiegłym roku, początkowo tylko na iPady, dopiero później na PC. Za to premiera epizodu drugiego i ostatniego, od razu w wersji PeCetowej, nastąpiła dokładnie dzisiaj. Ot, taki schaferowo-tillerowy zbieg okoliczności.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.