Rzut okiem - maj
Rzut okiem - maj
Elum, maj 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta, piąta).

[14 MAJA] TWÓRCY OAK ISLAND PRÓBUJĄ DRUGI RAZ

Twórcy The Mystery of Oak Island próbowali już sił na Kickstarterze dokładnie rok temu. Wówczas się nie udało, być może z powodu zbyt wysoko ustawionej poprzeczki.

Tym razem poprzeczka została więc obniżona ze 100 tys. dolarów do 15 tys. euro. Aby dodatkowo zachęcić internetowych sponsorów, równolegle z nowym Kickstarterem do sieci trafiła obiecywana anglojęzyczna wersja Zak McKracken: Between Time and Space. Warto pamiętać, że niemiecka wersja językowa tej nieoficjalnej kontynuacji Zak McKracken and the Alien Mindbenders premierę miała już w... 2008 roku. Co przygodówki widzą w tych Niemcach, że ich tak lubią.

[14 MAJA] AUTORZY HERO-U POTRZEBUJĄ WIĘCEJ

Hero-U to przypadek szczególny. Niewiele jest projektów, które wracają na Kickstartera, choć wcześniej już na nim zarobiły. Autorzy Hero-U - Corey i Lori Cole - w 2012 roku zebrali ponad 400 tys. dolarów. Zgodnie z planem gra miała trafić do sprzedaży jesienią 2013.

Za pośrednictwem nowego Kickstartera Cole'owie proszą o "skromne" 100 tys. dolarów na dokończenie produkcji. W ciągu dwóch pierwszych dni zebrali już połowę. Cóż, są sympatyczni. Szkoda tylko, że przez ostatnie naście lat chyba całkiem zapomnieli, jak się robi dobre gry. Demo Hero-U wygląda jak bardzo niskobudżetowa wersja Quest for Glory: Dragonfire. Wyśmienitej Quest for Glory 4: Shadows of Darkness nie przypomina ani trochę.

[14 MAJA] W KING'S QUEST WYSTĄPI BOHATER TOONSTRUCKA

Z okazji zbliżającej się powoli, planowanej na jesień br. premiery nowego King's Questa, wydawca gry - ukrywająca się za logiem Sierry firma Activision - daje do zrozumienia, że traktuje sprawę bardzo poważnie. Wprawdzie gatunkowo nowy King's Quest klasyczną przygodówkę ma tylko subtelnie przypominać, ale to jednak wciąż King's Quest, fabularnie starający się nawiązywać do korzeni serii. Żeby więc łatwiej było się w tę fabułę wciągnąć, w rolach głównych obsadzeni zostali profesjonaliści.

W zaprezentowanym trzy dni temu krótkim reportażu zza kulis wystąpił m.in. pewien aktor znany z tego, że został kiedyś znienacka wciągnięty do świata animków (niektórzy mogą kojarzyć go też z paru ról filmowych). W nowym King's Quest wcieli się w emerytowanego króla - Grahama z Daventry - opowiadającego wnuczce o swoich dawnych przygodach.

[21 MAJA] KUP SOBIE WŁASNEGO ALUMA!

Gdyby Alum był psem, byłby jednym z tych pospolitych kundelków, które machają ogonem za każdym razem, gdy ktoś tylko spojrzy w ich kierunku. Gra nie zachwyca starannym piksel-artem (nie zmieniła się pod tym względem od czasów kickstarterowych), ale ma w sobie coś intrygującego. Co istotne, od mniej więcej tygodnia można ją kupić na Steamie lub za pośrednictwem oficjalnej strony. Autorzy na pewno by się ucieszyli.

[21 MAJA] ZAGRAJ W TECHNOBABYLON

Po ubiegłorocznej, przedwojennej A Golden Wake, Wadjet Eye Games wraca do klimatów bardziej futurystycznych. Cyberpunkowa Technobabylon to pełnometrażowy debiut autora, który w mrocznych zakamarkach internetu ukrywa się pod pseudonimem Technocrat. Komercyjna wersja Technobabylon jest już dostępna w sklepach Steam oraz GOG. Darmową wersję demo pobrać można z oficjalnej strony.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.