Rzut okiem - wrzesień
Rzut okiem - wrzesień
Elum, wrzesień 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[3 WRZEŚNIA] TSIOQUE NIE CHCE BYĆ MROCZNA I ZŁA

Pojutrze dobiegnie końca kickstarterowa zbiórka na Tsioque - nową, tym razem bardziej trzecioosobową, a przy tym zauważalnie mniej mroczną przygodówkę autorów Tormentum: Dark Sorrow. Do stuprocentowego sukcesu brakuje już tylko 150 dolarów. Tymczasem na stronie gry obejrzeć można m.in. zwiastun i gameplay oraz ściągnąć ważące 125 megabajtów demo (w przeliczeniu - 87 dyskietek). Premiera finalnej wersji zaplanowana została na jesień przyszłego roku.

[10 WRZEŚNIA] DROOOPSYYY, DROOOPSYYY, DROOO...

Dropsy to nie gra.

Dropsy to stan umysłu.

Dropsy na oficjalnej stronie.

Dropsy w sklepie GOG.

Dropsy na Steamie.

[24 WRZEŚNIA] SOMA - SAMA GRA JUŻ W SPRZEDAŻY. A FILM?

SOMA - najnowsza gra zespołu Frictional Games (tak, tego samego, który swego czasu idealnie wstrzelił się w popyt na pierwszoosobowe gry survivalowo-eksploracyjne) wylądowała przedwczoraj na wirtualnych półkach sklepów GOG.com oraz Steam. Po mroźnej Penumbrze i wilgotnej Amnesii tym razem przyszła pora na bardzo mokrą przygodę w podwodnym ośrodku badawczym. Miejscami jest tam trochę jak w Bioshock.

A co z filmem? Plotki na temat powstającego równolegle z grą pełnometrażowego filmu pt. "Depth" (roboczo nazywanym "Project Apophis") krążą po internecie już od dłuższego czasu. Miałby on być zrealizowany podobnie jak dotychczasowe teasery - m.in. starsze "Vivarium" i "Mockingbird" oraz nowszy nie zatytułowany (niewykluczone, że ta ostatnia scena pochodzi już z filmu). Frictional Games tych rewelacji nie komentuje. Sporo interesujących materiałów znaleźć można za to na stronie zaangażowanego w produkcję teaserów studia Imagos Films (pod tagiem "projectapophis"). Pewne ciekawe szczegóły zdradza też wpis w bazie IMDB.

Do przedwczoraj internetowe źródła sugerowały równoległą premierę gry i filmu. Czy to już nieaktualne? Dociekliwi gracze podejrzewają, że film mógłby być spakowany w chronionym hasłem pliku "_supersecret.rar" (niecałe 800 MB) dostępnym w folderze gry i że rozwiązanie tej zagadki kryje sama gra. Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze teasery/filmiki pierwotnie udostępnione zostały za pośrednictwem pewnej "gry tekstowej" - wydaje się to całkiem prawdopodobne.

[30 WRZEŚNIA] ARMIKROG.

Już jest na Steamie i w sklepie GOG.

The Neverhood 2? Nie! Armikrog.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.