Rzut okiem - październik
Rzut okiem - październik
Elum, październik 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta, piąta).

[15 PAŹDZIERNIKA] PRZYGODY KLOCKÓW Z MINECRAFTA JUŻ W SPRZEDAŻY

Był już film o pikselach. Pora na interaktywny serial o najpopularniejszych wirtualnych bohaterach ostatnich lat - klockach z Minecrafta. W rolach klocków występują: Patton Oswalt, Brian Posehn (Bert!), Billy West (Zoidberg!), Corey Feldman i inni. Obsada prawie jak w Toonstrucku.

Pierwszy odcinek Minecraft: Story Mode według Telltale Games można kupić od przedwczoraj. Premiera odcinków kolejnych planowana jest na przyszły rok. Tymczasem już od 30 października br. gra sprzedawana ma być w polskojęzycznym pudełku. Wiadomo, Minecraft.

[15 PAŹDZIERNIKA] NOWE "GRY WOJENNE" BĘDĄ FILMEM INTERAKTYWNYM

Wygląda na to, że popularny w latach osiemdziesiątych thriller familijny, przestrzegający przed konsekwencjami grania w grę, doczeka się w przyszłym roku interaktywnego remake'u. W oryginalnych "Grach wojennych" nieletni bohater grając z koleżanką w "Globalną wojnę termojądrową" niemal doprowadza do wybuchu globalnej wojny termojądrowej. W nowej wersji widz/gracz będzie mógł w końcu zdecydować, czy [UWAGA, NIESPODZIEWANY SPOILER!] hollywoodzki happy-end [/KONIEC NIESPODZIEWANEGO SPOILERA] to było rzeczywiście najlepsze rozwiązanie.

Interaktywne "Gry wojenne" to wspólne przedsięwzięcie studia Interlude i wytwórni MGM (tej z lwem wkomponowanym w logo). Co istotne, nie jest to pierwsza próba wkroczenia MGM w świat rozrywki bardziej interaktywnej. W połowie lat dziewięćdziesiątych MGM (Interactive) próbowała zaistnieć jako dystrybutor/wydawca... klasycznych przygodówek. Tak się szczęśliwie złożyło. Niestety skończyło się na dwóch - Dark Seed II i I Have No Mouth...

[19 PAŹDZIERNIKA] THE BOOK OF UNWRITTEN TALES 2 AUF POLNISCH!

Wreszcie jest! The Book of Unwritten Tales 2, czyli trzecia przygodówka z serii The Book of Unwritten Tales, w polskiej wersji pudełkowo-steamowej! Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto ją kupić - może w podjęciu decyzji pomoże screen z otwartą książką i przypadkowym krasnalem w czerwonym szlafroku i szlafmycy:

A może nie...

[22 PAŹDZIERNIKA] SHERLOCK ZASZERLOKUJE ZNÓW W PRZYSZŁYM ROKU

Miało być Call of Cthulhu. Będzie Sherlock Holmes: The Devil's Daughter. Premiera nowej przygodówki studia Frogwares zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku. Podobnie jak poprzednie gry z serii trafi na PC i konsole najnowszej generacji. I będą w niej gołębie. Podejrzanie dużo gołębi.

[29 PAŹDZIERNIKA] PRZYGODÓWKA O ŻARÓWKACH. I WSZYSTKO JASNE.

Bulb Boy - najbardziej światła i pomysłowa przygodówka od czasów... eee... Eulampii Romanowej wylądowała dziś zgodnie z planem w internetowej sprzedaży. Pozostawiła tym samym w cieniu wiele innych, zapowiadanych na 2015 rok gier, które ciągle nie mogą doczekać się swojej premiery - Shadow of Nebula, Transmigration: Into Darkness Peering... Nawet Candle.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.