Rzut okiem - listopad
Rzut okiem - listopad
Elum, listopad 2015

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[25 LISTOPADA] 7TH GUEST: THE SERIES!

O serialu na motywach The 7th Guest i The 11th Hour nowinkujący nowinkował już trochę w sierpniu. Dziś pora wrócić do tematu, ponieważ od tamtego czasu co nieco się wydarzyło.

Przede wszystkim kolejny raz projektu z "7th Guest" w tytule nie udało się dofinansować internetowo. Tym razem, dla odmiany, nie udało się za pośrednictwem Indiegogo. Nie szkodzi! Podobno w międzyczasie znaleźli się hojni sponsorzy i produkcja serialu ruszyć ma, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w kwietniu przyszłego roku. Tymczasem w sieci dostępny jest już pierwszy teaser. Strach się bać.

[25 LISTOPADA] DRAGON'S LAIR: THE MOVIE?

Czy Dragon's Lair jest dobry? Cóż, zdania są podzielone. Nie ma natomiast wątpliwości co do tego, że w swoim czasie był przełomowy. Wysokobudżetowy film interaktywny w 1983 roku, gdy najlepsze gry komputerowe wyglądały mniej więcej tak, po prostu musiał robić wrażenie. A ponieważ każdy chciał mieć w domu własny egzemplarz, Dragon's Lair od lat 80-tych konwertowano na wszelkie platformy. Nawet na Amigę 500.

Współautorzy sukcesu Dragon's Lair - Don Bluth, Gary Goldman i Rick Dyer - około 1985 roku wycofali się z branży gier. Don Bluth i Gary Goldman skupili się na produkcji filmowej, Rick Dyer po nieudanym debiucie konsoli Halcyon... zajął się handlem nieruchomościami. Bluth i Goldman tworzyli wspólnie do końca lat 90-tych. Ich ostatnim filmem był Titan: Nowa Ziemia, na którym wytwórnia 20th Century Fox straciła podobno 100 milionów dolarów.

Od tamtych tragicznych wydarzeń minęło już piętnaście lat. Ale choć moda na klasyczną animację nie wraca, Bluth i Goldman postanowili wrócić z kinową adaptacją Dragon's Lair. Październikowo-listopadowy Kickstarter miał pomóc w realizacji kilkuminutowego teasera, który miałby zachęcić inwestorów z Hollywood do wyłożenia 70 milionów dolarów na produkcję całego filmu. Nie wyszło. Ale to jeszcze nie koniec. W grudniu Dragon's Lair będzie zbierać od nowa. Tym razem na Indiegogo.

[30 LISTOPADA] THE PEARLS OF MEN... CZY JAKOŚ TAK

The Pillars... The Perils of Man - kolejna przygodówka autorów Vampire... A Vampyre Story i Ghost Pirates of Vooju Island - jest już dostępna w sprzedaży w wersji z polskimi napisami. Także w pudełku, w którym oprócz gry znajdziemy też "klimatyczną pocztówkę i inne dodatki". Nowinkującemu marzy się klimatyczny uchwyt na kubek.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.