Rzut okiem - czerwiec
Rzut okiem - czerwiec
Elum, czerwiec 2016

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[3 CZERWCA] D NA GOG

GOG ma D.

[19 CZERWCA] SZERLOKUJĄCY HOLMES 8 OD 9-CIU DNI

10 czerwca miała miejsce premiera Sherlock Holmes: The Devil's Daughter. To już ósma przygodówka od Frogwares z panem Holmesem w roli głównej. I jednocześnie pierwsza, która została wydana w Polsce z oryginalnym, anglojęzycznym tytułem. Ech, ci zmieniający się wydawcy.

[24 CZERWCA] DREAMFALL: CHAPTERS OD A DO Z

Dreamfall: Chapters - przereklamowana kontynuacja przereklamowanej kontynuacji The Longest Journey w końcu jest kompletna. Przed tygodniem do sprzedaży trafił ostatni, piąty rozdział gry. Na dzień dzisiejszy całość dostępna jest m.in. za pośrednictwem strony oficjalnej.

P.S. A rozdział trzeci momentami przypomina jeden z filmów (ten najgłośniejszy) współtwórców Scandalu:

[29 CZERWCA] AUTORZY LIMBO SKOŃCZYLI INSIDE

Limbo Arnta Jensena - przebrana za platformówkę hybryda gatunków, pod wieloma względami przypominająca legendarną Heart of Darkness Erica Chahi, do dnia dzisiejszego sprzedała się podobno w liczbie ponad miliona egzemplarzy (całkiem nieźle jak na współczesną grę, o kilkadziesiąt megabajtów mniejszą od... dema Heart of Darkness). Nie wspominając o licznych nagrodach jakie w międzyczasie zebrali jej twórcy (poniżej - Arnt Jensen i Morten Bramsen odbierają tzw. prestiżową nagrodę, wręcza niejaki Tim Szofer):

Namacalnym owocem tego sukcesu jest Inside - gra fabularnie i gatunkowo bardzo do Limbo podobna, a przy tym podobno większa, lepsza i... mniej konsolowa. Na wersję PeCetową Limbo trzeba było czekać ponad rok, wersja PeCetowa Inside (tj. windowsowo-linuxowa) trafi do sprzedaży tuż po konsolach, czyli już w przyszłym tygodniu.

P.S. Limbo jest jedną z tych gier, o których pisaliśmy na Przygodoskopie na długo zanim to było modne (od 2006 roku, inne polskojęzyczne strony/serwisy dostrzegły Limbo dopiero ok. roku 2010). Za to Inside niewątpliwie przypadła do gustu redakcji czasopisma Pixel, która konsekwentnie reklamuje grę na okładce każdego numeru, począwszy od czerwca ub. roku (poniżej - z Johnem Romero w tle):

Za ten wkład w promocję Pixel powinien dostać egzemplarz do recenzji co najmniej na miesiąc przed konkurencją.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.