Rzut okiem #97
Rzut okiem - lipiec
Elum, lipiec 2016

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga). Na zakończenie - konkurs z nagrodami!

[1 LIPCA] COMPUTER MAN (WERSJA SHAREWARE) - PLEJSRU

Pamiętacie przygody Thargusa i Thurgooda? Jeśli tak/nie (niepotrzebne skreślić), to z pewnością spodoba się wam nieustraszony Computer Man. To również parodia bardzo klasycznej przygodówki dyskietkowej. Z tą różnicą, że tym razem wydana z tradycyjnym opóźnieniem wersja CD wzbogacona została nie tylko o głosy postaci, ale i sekwencje FMV z aktorami. Niestety w żadnej z ról nie wystąpił Christopher Walkenthrough.

[31 LIPCA] BOHEMIAN KILLING OD IQ PUBLISHING W SPRZEDAŻINGU

Zrealizowana przez Marcina Makaja, wydana przez IQ Publishing steampunkująca przygodówka pierwszoosobowa od ubiegłego tygodnia dostępna jest na Steamie. Bohemian Killing opowiada historię mężczyzny, który... zabił. I nie uciekł! Został za to złapany i postawiony przed sądem...

Gwiazdą polskiej Bohemian Killing jest francuski aktor filmowy i dubbingowy - Stephane Cornicard. Cornicard wystąpił m.in. w "Szeregowcu Ryanie" i w najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda pt. "Spectre". Ponadto użyczał głosu w grach z serii Total War oraz Metal Gear Solid (wersja francuska). Co ciekawe, ma też w swoim dorobku rolę w innej, oprócz Bohemian Killing, grze przygodowej. Dokładnie dekadę temu zagrał w sequelu In Memoriam pt. Evidence: The Last Ritual. I tylko szkoda, że o tej dość istotnej w kontekście przygodówek ciekawostce nie wspomina ani słowem nawet oficjalna strona gry. Bardzo dziwna strategia marketingowa.

KONKURS Z NAGRODAMI!

Wydana w lutym 1996 roku Spycraft: The Great Game to przygodówka wyjątkowa. Co najmniej z dwóch powodów. W jej realizacji udział wzięli (zarówno za kulisami, jak i przed kamerami) były dyrektor centrali CIA William Colby oraz były oficer kontrwywiadu KGB Oleg Kaługin. Nietypowy był również konkurs zorganizowany w ramach kampanii promocyjnej przez firmę Activision. Pięcioro zwycięzców (wraz z osobami towarzyszącymi) miało wziąć udział w niezapomnianej, pięciodniowej przygodzie na wyspach Bahama. W programie wycieczki zaplanowano m.in. zajęcia z podsłuchiwania i nocnych obserwacji, nurkowanie oraz pokazy sztuk walki.

Nierozwiązaną zagadką pozostaje, czy wycieczka w ogóle się odbyła. Ani w internecie ani w prasie nie zachowała się jakakolwiek wzmianka, choćby na temat wylosowanych osób. Faktem jest, że dwa miesiące po premierze Spycrafta William Colby zginął. W niejasnych, do dnia dzisiejszego, okolicznościach. Niewątpliwie szpiegowskie podchody w obliczu tragicznej śmierci jednego z bohaterów gry byłyby trochę nie na miejscu.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.