Rzut okiem - wrzesień
Rzut okiem - wrzesień
Elum, wrzesień 2016

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[10 WRZEŚNIA] TWIN PEAKS W STANIE VIRGINIA?

Czy Virginia ma coś wspólnego z Detroit (od Quantic Dream), Kentucky (Route Zero), serią Delaware czy Indianą (na tropie Atlantydy)? Cóż, wszystkim wymienionym tytułom zdecydowanie najbliżej jest do przygodówek. Ale na tym podobieństwa się kończą. Gatunkowo Virginia wpisuje się w nurt popularnych w ostatnich latach gier narracyjno-eksploracyjnych. Fabularnie nawiązywać ma m.in. do miasteczka Twin Peaks - tego zlokalizowanego w stanie Waszyngton.

Premiera Virginii planowana jest na 22 września (tego roku). Tymczasem na Steamie dostępne jest już krótkie interaktywne demo (dłuższy interaktywny zwiastun). Podobno dema gier wymierają, tak jak niegdyś przygodówki. Na szczęście nie wszyscy twórcy chcą się z tym pogodzić.

[20 WRZEŚNIA] ZAGRAJ W EVENT[0] I PRZEŻYJ... EWENTUALNIE

Czy czytając/oglądając "Odyseję Kosmiczną 2001" (lub "2010") zastanawiałeś(aś) się jak by to było porozmawiać kiedyś w komputerem równie świadomym i nieprzewidywalnym, co Hal 9000? Może zapytać go o sens życia? O to, czy jesteśmy we wszechświecie sami? Albo poprosić o znalezienie w internecie zdjęcia kota? Cóż, event[0] gwarantuje namiastkę takich doznań. W tej pierwszoosobowej przygodówce gracz wciela się w człowieka, który utknął na opuszczonym statku kosmicznym wraz z ostatnim "żyjącym" członkiem załogi - krnąbrnym superkomputerem. Aby się z nim porozumieć nie wystarczy po prostu klikać w dostępne opcje dialogowe. Każde pytanie, odpowiedź lub polecenie należy wpisać własnoręcznie z klawiatury.

Inteligentną event[0] od tygodnia kupić można pod adresem event0game.com lub, ewentualnie, na Steamie.

[20 WRZEŚNIA] THE BUNKER OD DZIŚ DOSTĘPNY WIRTUALNIE

The Bunker to bodaj pierwszy emulator komputerów ośmiobitowych zrealizowany w konwencji FMV. Program od dziś dostępny jest na Steamie. Równolegle z wersją PeCetową do sprzedaży trafiły też konwersje na Macintoshe i popularne konsole.

Warto pamiętać, że miejscem akcji emulatora jest istniejący w rzeczywistości schron przeciwatomowy dostępny dla zwiedzających w Brentwood w południowo-wschodniej Anglii. Przypomina o tym reportaż/wywiad z twórcami wyemitowany kilka miesięcy temu przez telewizję BBC.

[21 WRZEŚNIA] NELLY COOTALOT CHCIAŁABY WYGLĄDAĆ MŁODZIEJ

Chiał(a)byś zagrać w Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! w rodzielczości HD? Po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku lub... po polsku? Zagłosuj na projekt na Steam Greenlight! I zobacz nowy zwiastun na YouTube.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.