Rzut okiem - grudzień
Rzut okiem - grudzień
Elum, grudzień 2016

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga). Na deser - przygodówka o delfinach w kosmosie.

[14 GRUDNIA] THE LITTLE ACRE JAK KLASYCZNY FILM ANIMOWANY

Familijna The Little Acre na statycznych ujęciach może wyglądać nieco niepozornie, jak typowa współczesna przygodówka dwuwymiarowa. Ale to pozory. Nie przez przypadek projektem na pewnym etapie bardzo poważnie zainteresował się Charles Cecil. I zaangażował w produkcję w charakterze producenta wykonawczego.

To czego nie widać na nieruchomych screenach to pierwszorzędna animacja. W odróżnieniu od bardzo wielu (prawie wszystkich?) dzisiejszych gier dwuwymiarowych, których twórcy wspomagają się przeróżnymi sztuczkami przyspieszającymi animację, w The Little Acre każda klatka rysowana była oddzielnie/odręcznie, w sposób najbardziej tradycyjny, czasochłonny i kosztowny z możliwych. Za to w ruchu prezentuje się ona jak żadna inna przygodówka wydana w ostatnich latach.

The Little Acre od wczoraj sprzedawana jest na Steamie. Wersje konsolowe kupić można w internetowych sklepach Microsoftu i Sony.

[14 GRUDNIA] LITTLE NIGHTMARES KLASYCZNĄ PRZYGODÓWKĄ?

To się nie uda. Podwodna hybryda od Tarsier Studios, która w sierpniu br. zmieniła tytuł na Little Nightmares, w klasyczną przygodówkę przepoczwarzać się nie zamierza. Przy czym jej twórcy robią wszystko by przekonać graczy, że z przygodówkami ma ona całkiem sporo wspólnego. W ramach przedpremierowej kampanii marketingowej na oficjalnej stronie gry pojawiło się ostatnio interaktywne demo... przebrane za uproszczoną przygodówkę point and click. Oznacza to, że odziana w przeciwdeszczową pelerynkę główna bohaterka, zamiast swobodnie pląsać po wykafelkowanej podłodze, tym razem musi cierpliwie czekać na kolejne kliknięcia gracza.

Demo pozwala przeprowadzić ją poprzez zakamarki najbardziej makabrycznej wirtualnej kuchni od czasów tej z I Have No Mouth, and I Must Scream. Dostępne jest pod adresem http://escaperoom... escapekitchen.little-nightmares.com

PRZYGODÓWKA O DELFINACH W KOSMOSIE

Czy można wyobrazić sobie miejsce akcji bardziej egzotyczne niż biuro PC Gamera? Bluestar to niedoszła przygodówka FMV z akcją umiejscowioną na stacji kosmicznej, sterowanej przez pływające w stanie nieważkości delfiny. Tak, Bluestar to przygodówka o delfinach w kosmosie. O delfinach. W kosmosie.

Podobno firma Magnet Interactive utopiła w tym niedorzecznym projekcie, rzekomo wzorowanym na przygodówkach Trilobyte i Cyan (przynajmniej na wczesnym etapie produkcji), kilka milionów dolarów. Z zachowanego kilkuminutowego reportażu wywnioskować można, że twórcy nie mieli zielonego pojęcia, co robią chcieli dobrze. Zachował się też screen promocyjny sugerujący, że gwiazdą Bluestara miał być LeVar Burton. I delfiny. W kosmosie.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.