Rzut okiem - luty
Rzut okiem - luty
Elum, luty 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia). Na deser - pierogi w Night in the Woods.

[24 LUTEGO] PANNA BOW NA GOG

Po grudniowo-styczniowych wznowieniach m.in. Indiany Jonesa and the Last Krucjaty oraz Lost Eden, GOG uzupełnia swoją ofertę o kolejne tytuły z czasów przedinternetowych. Tym razem są to oba interaktywne kryminały z Laurą Bow w roli głównej.

W The Colonel's Bequest Sierra po raz pierwszy umiejscowiła akcję w Nowym Orleanie. The Dagger of Amon Ra to jedyny kryminał w historii ludzkości, w którym za narzędzie zbrodni posłużył jeżozwierz:

[28 LUTEGO] NIE-SEQUEL PSYCHONAUTS NIE NA PC

Psychonauts in the Rhombus of Ruin, czyli swoisty sequelo-prequel łączący fabularnie Psychonauts z zapowiadanym na przyszły rok pełnowymiarowym sequelem pt. Psychonauts 2, niestety nie wyląduje na PC. Przynajmniej na razie. Na dzień dzisiejszy w Psychonauts 1.5 (oficjalna strona) zagrać można wyłącznie na konsoli PlayStation 4 wyposażonej w gogle VR. Karkołomne posunięcie.

[28 LUTEGO] RENESANS PRZYGODÓWEK NA STEAMIE

Miłośnicy przygodówek mogą odetchnąć z ulgą. Tzw. renesans gatunku, o którym mówiło się od dekady, w końcu oficjalnie nastąpił. W ubiegły czwartek. I wygląda tak:

Four Last Things (na swojej stronie, w bibliotece Steam) to opowieść o poczciwym mieszkańcu renesansowych obrazów uwikłanym w eschatologiczną biurokrację... A może coś z zupełnie innej beczki.

Oprócz bardzo renesansowej oprawy graficznej, miejscami wprawionej w ruch w stylu przypominającym animacje Terry'ego Gilliama, gra wykorzystuje nie mniej renesansową ścieżkę dźwiękową. Głosów postaci natomiast brak. Dzięki Bogu! W roli głównego bohatera trudno byłoby wyobrazić sobie kogokolwiek innego niż John Cleese. Tudzież Eric Idle.

PIEROGI W NIGHT IN THE WOODS

Swego czasu w Space Quest 6: Roger Wilco in the Spinal Frontier wystąpił Commander Kielbasa. Za to w menu wydanej ostatnio Night in the Woods są pierogi:

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.