Rzut okiem - marzec
Rzut okiem - marzec
Elum, marzec 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[29 MARCA] ĆWIERĆ WIEKU REVOLUTION SOFTWARE W DWIE GODZINY

Zrealizowany z okazji 25-lecia studia Revolution Software mini serial, od ubiegłego roku dystrybuowany w ramach kolekcji pudełkowej, od marca br. streamowany jest na Steamie.

Całość jest nieco jak Double Fine Adventure. Z tą różnicą, że Charles Cecil w żadnym z odcinków nie naprawia swojego samochodu w warsztacie Johna Romero.

[29 MARCA] MAX (ZWŁASZCZA Z HIT THE ROAD) W WERSJI NA BLATY

Mniej więcej trzydzieści lat temu wydany został pierwszy komiks o przygodach pary najskuteczniejszych policjantów w Nowym Jorku (nie licząc innych policjantów z Nowego Jorku). Z okazji trzydziestej rocznicy jeden z nich (ten bardziej uroczy i nieobliczalny) doczekał się oficjalnej wersji pluszowej (najbardziej niepokojącej ze wszystkich, bo stanowiącej realne zagrożenie).

Co ważne, pluszowego Maxa pomagał projektować sam... Steve Purcell. Co najważniejsze, można zainstalować go na dowolnym blacie, jest kompatybilny ze wszystkimi modelami:

[30 MARCA] THIMBLEWEED PARK PRZENOSI DO 1987 ROKU OD DZIŚ

Thimbleweed Park to niewątpliwie jedna z najważniejszych premier 2017 roku. Twórcy, którzy niegdyś "wynaleźli" przygodówki point & click (Ron Gilbert, Gary Winnick, David Fox), powrócili w wielkim stylu. Wzorowo wykorzystali szansę, jaką daje Kickstarter. Podręcznikowo zaplanowali i zorganizowali produkcję gry. Ostatnio wytłumaczyli się nawet z przekrętu w papierach, o którym zrobiło się głośno w styczniu. Nikt nie poczuł się... wyrolowany.

Thimbleweed Park od dziś kupić można w popularnych sklepach internetowych (popularny #1, popularny #2). Na razie w wersji z ocenzurowanymi dialogami, ale w przygotowaniu jest już podobno oficjalny patch/dodatek odcenzurowujący. Cóż, takie są skutki uboczne, gdy w jednej z głównych ról występuje Ransome:

...najwredniejszy klaun od czasów pierwszego Broken Sworda, Toonstrucka i Day of the Tentacle:

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.