Rzut okiem - maj
Rzut okiem - maj
Elum, maj 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[13 MAJA] OSTATNIA CZĘŒĆ THE DREAM MACHINE ZAINSTALOWANA

Po ponad sześciu latach od premiery części pierwszej (i prawie trzech od premiery piątej!), na platformie Steam wylądowała szósta część The Dream Machine, dwuosobowego studia The Sleeping Machine - przygodówki tylko na pierwszy rzut oka sennej, a w rzeczywistości koszmarnie wciągającej (nie mniej niż, również Szwedzka, Little Nightmares). Dla wszystkich, którzy The Dream Machine już mają, Chapter 6 dostępna jest w formie darmowej, automatycznej aktualizacji.

[31 MAJA] ADVENTURE JAM PO RAZ TRZECI

Adventure Jam - coroczny konkurs, którego uczestnicy mają dokładnie dwa tygodnie na stworzenie w pełni grywalnej przygodówki, tym razem odbył się w pierwszej połowie maja. Do udziału w tegorocznej edycji zapraszał Steve Ince, w jury zasiedli m.in. Dave Gilbert i Jacob Janerka (twórca jedynej w swoim rodzaju Paradigm).

Spośród 123 zgłoszonych gier uwagę zwracają przede wszystkim makabryczna Peridium, postapokaliptyczna Archeos, agroturystyczna Stuck in a Pig i przygodówka pod najkrótszym tytułem (autora The Surprisingly Short Adventure of Leopold Kettle i The Shortest Journey). Internetowe głosowanie kończy się 17 czerwca.

[31 MAJA] THE BUNKER W CANNES

The Bunker - ubiegłoroczny film interaktywny o przygodach mieszkającego w schronie przeciwatomowym Johna (który po 30 latach grania na Commodore 64 postanawia zaryzykować chorobę popromienną i wyruszyć w świat w poszukiwaniu PC, przynajmniej Pentium 75), niespodziewanie doczekał się ostatnio oficjalnej wersji... nieinteraktywnej. Specjanie przemontowany, skrócony do ok. pół godziny (aby spełniać wymogi filmu krótkometrażowego), pokazywany był już m.in. w ramach tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Cannes. Podobnie jak niegdyś Psychic Detective.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.