Rzut okiem - lipiec
Rzut okiem - lipiec
Elum, lipiec 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[16 LIPCA] NOWĄ HER STORY SFILMUJE ANNAPURNA

Od przedwczoraj wiadomo, że kolejny projekt Sama Barlowa - autora Her Story - nazywa się... nie, nie Her Story 2. Telling Lies będzie zupełnie inną historią (herstorią?), w której przede wszystkim wystąpić ma więcej, niż w Her Story, postaci (czyli na pewno więcej niż jedna). Wśród inspiracji Sam Barlow wymienia "Rozmowę" z 1974 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Wiadomo również, że Telling Lies nie współtworzy odpowiedzialne za Possibilię studio Interlude, z którym Sam Barlow kojarzony był od ubiegłego roku. Telling Lies powstaje pod szyldem Annapurna Interactive - działającego od niedawna oddziału wytwórni filmowej Annapurna Pictures, zajmującego się produkcjami interaktywnymi. Annapurna to firma, o której na razie nie jest w świecie gier komputerowych głośno, ale miejmy nadzieję, że jeszcze będzie. Bo drzemie w niej ogromny potencjał. Z jednej strony - dysponuje milionami dolarów. Z drugiej - nie boi się inwestować w tytuły nieszablonowe. Idealna konfiguracja.

Do dnia dzisiejszego Annapurna zdążyła wydać What Remains of Edith Finch, w najbliższych planach ma m.in. kiełkującą od ładnych kilku lat Gorogoę. W przypadku Telling Lies zajmie się tym, na czym zna się najlepiej - realizacją części filmowej/FMV. Okres zdjęciowy ma się rozpocząć na przełomie 2017/2018 roku.

[31 LIPCA] MISTYCZNY OBDUCTION WIRTUALNIE

W sierpniu roku bieżącego w sklepach wylądować ma konsolowa konwersja wydanego w sierpniu roku ubiegłego Obduction. Jak sugeruje nowy zwiastun (z myślą o graczach ukonsolowionych, zauważalnie bardziej dynamiczny od wcześniejszego) Obduction na Playstation 4, podobnie jak wersja komputerowa, współpracować będzie z goglami VR. Aby każdy mógł poczuć się jak Jessica Fletcher, która w przygodówki FMV obsługujące VR grywała już ponad 20 lat temu.

[31 LIPCA] ALL YOU CAN EAT KOMIKSOWO

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny komiks, inspirowany m.in. przygodami Calvina i Hobbesa, od lipca kupić można na Steamie i itch.io. Jest krótki, ale za to niewiele kosztuje. Autor obiecuje ciąg dalszy, jeśli All You Can Eat mu się zwróci.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.