Rzut okiem - sierpień
Rzut okiem - sierpień
Elum, sierpień 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

[15 SIERPNIA] NIGHT TRAP 25 LAT PÓŹNIEJ

Night Trap należy traktować raczej jako ciekawostkę przyrodniczą, niż program obowiązkowy. Tym bardziej, że choć ma już 25 lat (lub nawet 30, biorąc pod uwagę szczegół, że część filmowa zrealizowana została w 1987 roku), do dnia dzisiejszego żaden z amerykańskich naukowców nie przeprowadził rzetelnych badań jednoznacznie potwierdzających, że granie w Night Trap nie powoduje nieodwracalnych zmian w mózgu. Dlatego lepiej nie ryzykować.

Night Trap wraca jak bumerang. Trzy lata temu na Kickstarterze twórcom nie udało się zebrać 330 tysięcy dolarów na profesjonalny remastering. Rok temu na podobny pomysł wpadł jeden z "fanów" (pracował już wcześniej nad smartfonową konwersją Double Switch), który dał radę doprowadzić projekt do końca praktycznie samodzielnie. Hmmm...

Night Trap: 25th Anniversary Edition, odtworzoną z oryginalnych nośników analogowych, od dziś kupić można m.in. na Steamie. Co ciekawe, nowe wydanie zawiera też wycięte sceny, a nawet demo niedokończonego kryminału Scene of the Crime. Oto jak powinny wyglądać reedycje gier FMV.

[15 SIERPNIA] THE FILARY OF THE ZIEMI OD DZIŚ

Pierwsza z trzech części interaktywnej adaptacji średniowiecznych "Filarów Ziemi" jest już dostępna w sprzedaży, m.in. w nowoczesnych sklepach GOG i Steam lub w starodawnym pudełku. Cześci druga i trzecia (każda podzielona dodatkowo na parę mniejszych rozdziałów) udostępnione zostaną, wzorem innych interaktywnych seriali, w tzw. niedługim czasie.

[18 SIERPNIA] RUTGER HAUER W OBSERVER

Rutger Hauer to jeden z tych aktorów kojarzonych z Blade Runnerem, którzy nie pojawili się ani w adaptacji komputerowej z roku 1997 ani w zapowiadanej na jesień br. kontynuacji pt. Blade Runner 2049. Być może dlatego zdecydował się wystąpić w Observer - przygodówce z akcją umiejscowioną w futurystycznym Krakowie, która bardzo stara się Blade Runnera przypominać. Bo jak mówi staropolskie przysłowie - lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Observer od wtorku sprzedaje się w sklepach GOG, Steam i innych, również w wydaniu pudełkowym. Obok Rutgera Hauera w grze "zobaczyć" można m.in. Arkadiusza Jakubika.

[31 SIERPNIA] LAST DAY OF JUNE OSTATNIEGO DNIA SIERPNIA

Ponad dwie dekady po Bad Day on the Midway grupy The Residents, przyszła pora na podobny eksperyment interaktywno-muzyczny. Last Day of June to komputerowa adaptacja Drive Home, ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez samego Stevena Wilsona (samego, bo bez Porcupine Tree). Gra dostępna jest w sklepach od dnia dzisiejszego. I tylko szkoda, że tytułowa bohaterka nie ma na imię... Augusta.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.