Rzut okiem - październik
Rzut okiem - październik
Elum, październik 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[9 PAŹDZIERNIKA] THAUMISTRY BOBA Z WYMAGANIAMI

Kickstarterowo dofinansowana Thaumistry (In Charms Way) autorstwa Boba Batesa wreszcie jest. Na dzień dzisiejszy sprzedaje się za pośrednictwem Steama i - jak przystało na przygodówkę tekstową wydaną w 2017 roku - wymaga 100MB miejsca na twardym dysku. Wystarczyłoby, żeby zmieścić cały nakład Sherlocka (The Riddle of the Crown Jewels).

[29 PAŹDZIERNIKA] DRAGON'S LAIR W STRANGER THINGS

Stranger Things - serial o beztroskich nastolatkach, którzy udają, że mieszkają w latach osiemdziesiątych (konkretnie - w stanie Indiana) właœciwie nie ma z przygodówkami nic wspólnego. Ale nie sposób o nim przynajmniej raz w kontekście przygodówek nie wspomnieć. W ubiegłym roku, po premierze sezonu pierwszego, doczekał się bardzo krótkometrażowej, nieoficjalnej przygodówki w stylu lat... dziewięćdziesiątych (autorstwa Infamous Quests). Za to w sezonie drugim (od przedwczoraj na Netflix) młodzi bohaterowie oficjalnie grają w oryginalną, stacjonarną wersję Dragon's Lair. Wątek z ratowaniem księżniczki przed złowrogim smokiem wydaje się na tyle istotny, że pojawił się nawet w jednym ze zwiastunów (dla porównania - w prawdziwych latach osiemdziesiątych). To chyba najbardziej przygodowe sceny w serialu telewizyjnym od czasu Sheldona grającego w Zorka.

[30 PAŹDZIERNIKA] A TALE OF TWO KINGDOMS W ODŚWIEŻONYCH SZATACH

A Tale of Two Kingdoms - przypominająca serie King's Quest i Quest for Glory przygodówka darmowa, która pod względem jakości i długości/objętości przewyższa wiele dzisiejszych komercyjnych, dekadę po premierze doczeka się wersji nieznacznie odrestaurowanej. Wzbogacona m.in. o głosy postaci (niestety, w roli narratora nie wystąpił John Rhys-Davies) od jutra dostępna ma być na Steamie. I itch.io.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.