Rzut okiem - listopad
Rzut okiem - listopad
Elum, listopad 2017

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[23 LISTOPADA] POLSKI WYDAWCA WYDAŁ DOBRĄ GRĘ

Dokładnie rok po premierze światowej, na półkach sklepów w Polsce wylądowała mysto... rivenopodobna Quern: Undying Thoughts. Co istotne, dzięki temu, że sprzedawana jest w pudełku z olbrzymim, wklejonym na obrzydliwie czerwone tło napisem "Dobra Gra Plus" wiadomo, że gra jest dobra. Co więcej, lepsza od "Dobrych Gier" bez plusa. Cóż za błyskotliwa kampania marketingowa. Zapewne dzięki temu sprzeda się pińcet milionów egzemplarzy.

[29 LISTOPADA] BLACK MIRROR 4, CZYLI POWRÓT DO KORZENI

Black Mirror 4 - kolejny sequel The Black Mirror, tym razem ze względów marketingowych przebrany za reboot, od wczoraj sprzedaje się m.in. na Steamie. Nowy, zaczynający od nowa Black Mirror to pierwsza przygodówka z serii zaprojektowana przez firmę KING Art Games... samodzielnie. Tak, tę samą KING Art Games, która w początkach swojej działalności projektowała Black Mirror 2 (przede wszystkim pierwotną, anulowaną wersję, na zdj.). Dla nich też jest to trochę powrót do korzeni.

[30 LISTOPADA] GOLLUM ZAINWESTOWAŁ W PLANETĘ MAŁP

Andy "Gollum" Serkis - niegdyś kolekcjoner biżuterii, od kilku lat właściciel studia specjalizującego się w motion capture (The Imaginarium), ostatnimi czasy postanowił pójść o krok dalej i wyprodukować własny film interaktywny (pod szyldem Imaginati). Planet of the Apes: Last Frontier to jeszcze jedna adaptacja "Planety małp", fabularnie rozgrywająca się gdzieś pomiędzy kinowymi "Ewolucją planety małp", a "Wojną o planetę małp". Tydzień temu premierę miała wersja na konsolę PS4, w planach jest również wydanie dla PC.

Andy "Gollum" Serkis to oczywiście nie pierwszy mieszkaniec śródziemia, który ma za sobą mniejsze lub większe epizody z grami przygodowymi. W produkcję przygodówek angażowali się już Elijah "Frodo" Wood (aktualnie Transference, wcześniej Broken Age), John "Gimli" Rhys-Davies (Quest For Glory 4, Ripper), Brad "Grima" Dourif (Myst III: Exile), Christopher "Saruman" Lee (Rocky Interactive Horror Show) i Adam "Ori" Brown (The Bunker). Ciekawe, czy w przerwach między kręceniem kolejnych scen do "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" grywali w tekstowego Hobbita.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.