Rzut okiem - zima
Rzut okiem - zima
Elum, zima 2018

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[28 STYCZNIA] SEINFELD: PRZYGODY MIESZKAŃCÓW SITCOMU

Seinfeld Adventure miałaby szansę zapisać się w historii. Byłaby pierwszą przygodówką na motywach serialu komediowego.

Ten poboczny projekt Jacoba Janerki (od Paradigm) kiełkuje od ponad dwóch lat, ale dopiero od ubiegłego roku (od premiery Paradigm) zaczyna nabierać kształtów. Ostatnio autor wspomniał na Twitterze, że po głowie chodzi mu krótka wersja demonstracyjna. Niestety na razie nie zaplanował daty jej ewentualnej premiery. Nie wiadomo nawet, czy obsadzi w niej kluczowego bohatera - porucznika Danwicza (który za rolę w Seinfeldzie był nominowany do nagrody Emmy). Na chwilę obecną pewne jest tylko jedno - Frasier już jest zazdrosny.

[29 STYCZNIA] BLADE RUNNER 9732: EDYCJA SPACEROWA

9732? To po prostu numer mieszkania Ricka Deckarda (naście lat później pomieszkiwał w nim również Ray McCoy), które w interaktywno-wirtualnym Blade Runnerze 9732 odtworzone zostało z dużą dbałością o detale.

Blade Runner 9732 dostępny jest bezpłatnie i obsługuje gogle VR. Ot, ciekawostka dla osób, które chciałyby dowiedzieć się, jak wszyscy będziemy mieszkać w futurystycznym roku 2019.

[31 STYCZNIA] KENTUCKY ROUTE ZERO PO RAZ PIĄTY

Bohaterowie tej tekstowo-wektorowej przygodówki drogi, której akcja nieprzypadkowo krąży wokół Parku Narodowego Jaskini Mamuciej (Jaskinia Mamucia to przecież lokacja przed-Zorkowej Colossal Cave Adventure), już niedługo znajdą się u celu swej podróży. Akt piąty Kentucky Route Zero ma ostatecznie ukazać się w tym roku. Tymczasem ukazał się czwarty międzyakt.

Un Pueblo de Nada w porównaniu z międzyaktami poprzednimi (Limits and Demonstrations, The Entertainment i Here And There Along The Echo) jest zauważalnie bardziej... filmowy. Część interaktywną dopełnia wirtualna kaseta VHS z nagraniem programu transmitującej w świecie KRZ telewizji WEVP-TV. Całość jest surrealistyczna niczym recenzja Zorka czytana przez Tomasza Knapika.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.