Rzut okiem #116
Rzut okiem - wiosna
Elum, wiosna 2018

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga). W przerwie - blok reklamowy.

[31 MAJA] MYST - REEDYCJA WIEKÓW NA ĆWIERĆWIECZE

Gdy w 2013 roku autorom Mysta udało się zebrać ponad milion na Obduction, firma Cyan, po latach funkcjonowania na zwolnionych obrotach, zauważalnie odżyła. O kickstarterowej rewelacji pisał wówczas m.in. Neil Patrick Harris (ten aktor, nieco podobny do tego śpiewającego policjanta, który w tym roku zagrał w tamtej grze). Wróciły czasy, gdy do zainteresowania przygodówkami Cyan przyznawał się np. Steve Jobs (który, podobno, stronił od gier komputerowych... a może, po prostu, nie przepadał za bezmyślnymi grami akcji?). Co najważniejsze, na kickstarterowych obietnicach się nie skończyło. Projekt Obduction wyrósł na porządną przygodówkę. Autorzy Mysta pokazali, że po 20 latach nadal są w formie.

W tym roku firma Cyan rozkręciła się jeszcze bardziej. Miesiąc po zaanonsowaniu następnej przygodówki, powróciła na Kickstartera aby zebrać zamówienia na Myst 25th Anniversary Collection. Neil Patrick Harris i tym razem nie zawiódł - trzy dni po starcie Kickstartera przypomniał o Myście i Obduction w popularnym programie telewizyjnym (źródło - Ascovel). W sumie do 24 maja udało się uzbierać prawie 3 miliony dolarów. Z przygodówek więcej na Kickstarterze zyskała tylko Double Fine Adventure.

PRZERWA NA BLOK REKLAMOWY

...czyli jeszcze jedna wycięta reklama prasowa, która wskutek zakrzywienia czasoprzestrzeni do tej pory na Przygodoskop nie trafiła:

W oczy rzuca się nawiązanie do dwóch przygodówek konkurencji, nie wyprodukowanych przez LucasArts.

[31 MAJA] DETROIT WYSTAWIONE NA SPRZEDAŻ

Detroit. Czy dziś upadłe miasto USA za 20 lat stanie się futurystycznym metropolis? Według Quantic Dream do 2038 roku Detroit zmieni się nie do poznania. I będzie trochę jak Los Angeles w roku 2019. Tudzież 2049.

Detroit: Become Human jest kolejną produkcją Quantic Dream, w której pośród wirtualnych przechodniów rozpoznać można trójwymiarowe sylwetki znanych humanoidów - tym razem Lance'a Henriksena i Clancy'ego Browna. Dla Henriksena jest to przygodówkowy debiut. Clancy Brown ma już pewne doświadczenie - to on 20 lat temu użyczył głosu orkowi Thrallowi, głównemu bohaterowi niedoszłej Warcraft Adventures.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.