Rzut okiem #117
Rzut okiem - lato
Elum, lato 2018

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga, trzecia).

[14 CZERWCA] ELIJAH WOOD PRZEDSTAWIA TRANSFERENCE

Okrągły rok po nieco dezorientującym zwiastunie Transference, drużyna SpectreVision, z Elijahem Woodem na czele, powróciła na targi E3, aby przypomnieć o swojej debiutanckiej przygodówce FMV. Sam Elijah tym razem poszedł o krok dalej zapowiadając Transference na żywo. Wyszło sympatycznie. Prezentacja była na tyle krótka, że pozytywnego wrażenia nie zdążył popsuć typowy marketingowy bełkot. W nowym zwiastunie zobaczyć można m.in. jak Transference ma łączyć renderowane w czasie rzeczywistym lokacje ze sfilmowanymi aktorami. Warto zauważyć, że będzie bodaj pierwszą grą komputerową robiącą to w takim wymiarze, na taką skalę. To znaczy, że Elijah Wood podchodzi do sprawy bardzo poważnie.

[14 CZERWCA] AKTORZY CZYTAJĄ GRIM FANDANGO

- Zbliżcie się, drodzy Przygodoskowicze.

- Ojejku, dziadku Przygodoskopie! Czy opowiesz nam dziś o tych legendarnych przygodupkach?

- Przygodówkach - poprawił dziadek Przygodoskop.

- Pszygodufkah - powtórzyli chórem wszyscy ośmioro Przygodoskopowicze i rozsiedli się grzecznie wokół fotela, na którym spoczywał dziadek Przygodoskop.

- A było to tak. Dawno, dawno temu...

- Dziadku Przygodoskopie. A dlaczego ty masz takie wielkie, szklane oko?

- Żeby was lepiej widzieć, moi drodzy Przygodoskopowicze - odparł dziadek Przygodoskop.

- A dlaczego nad tyłkiem wystaje ci rurka wyglądająca jak okular telesko...

- Przymknij się i słuchaj. Dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami odbyły się parę dni temu w Los Angeles targi E3 2018. Jak zwykle przybyli na nie wędrowcy z najdalszych krain, głodni najświeższych informacji o grach. A także ci, którzy te gry przygotowują. Wśród nich Tim Schafer, który w tym roku wziął ze sobą trzon obsady Grim Fandango, aby po dwudziestu latach odegrać pamiętne sceny z gry na żywo, przed żywą publicznością, w formie godzinnego słuchowiska. Na scenie, obok Tima Schafera, który wcielił się w rolę hosta/narratora, zasiedli - Tony Plana (Manny), Alan Blumenfeld (Glottis), Patrick Dollaghan (Domino), Maria Canals-Barrera (Meche), Jim Ward (Hector) oraz... Jack Black (w pozostałych rolach). Za symboliczną scenografię posłużyły wyświetlane na ekranie oryginalne szkice koncepcyjne. O tło dźwiękowe zadbał przygrywający wraz z zespołem Peter McConnell. I żyli długo i szczęśliwie.

Za oknem było już ciemno. Gdyby nie delikatna poświata księżyca i złowrogie pohukiwania sowy, zdawać by się mogło, że świat na zewnątrz w ogóle nie istnieje. Dziadek Przygodoskop rzucił okiem na wszystkich ośmioro zasypiających na podłodze izby Przygodoskopowiczów. Po czym zdmuchnął świeczkę, zsunął się z fotela i bezwładnie przeturlał w stronę kredensu.

[30 CZERWCA] ZMARŁ HARLAN ELLISON

27 czerwca w wieku lat 84 zmarł Harlan Ellison - pisarz, scenarzysta, krytyk, człowiek, który szczerze mówił, co myśli. Był laureatem niezliczonych nagród literackich, także za opowiadanie "Nie mam ust, a muszę krzyczeć". Warto pamiętać o jego zaangażowaniu w prace nad jego komputerową adaptacją. Wraz z Davidem Mullichem rozpisał scenariusz i dialogi. Sam użyczył głosu obdarzonemu sztuczną świadomością superkomputerowi AM. Niewątpliwie był jednym z niewielu światowej sławy pisarzy, scenarzystów filmowych, którym zdarzyło się uwierzyć w interaktywne książko-filmy.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.