Rzut okiem - jesień
Rzut okiem - jesień
Elum, jesień 2018

...czyli kompilacja dezaktualizujących się nowinek mijającego miesiąca, wcześniej publikowanych na najbliższym forum (pierwsza, druga). W przerwie - blok reklamowy.

[30 PAŹDZIERNIKA] DROGA KRZYŻOWA A.D. 2019

The Procession to Calvary - kontynuacja Four Last Things - dzięki ofiarności mieszkańców internetu, którzy w ostatnich miesiącach wsparli autora hojnymi datkami, może być gotowa już w przyszłym roku. Nie jest to szczególnie dobra wiadomość dla głównego bohatera - można by rzec człowieka renesansu - który będzie miał przerąbane jeszcze bardziej niż za pierwszym razem (za pierwszym razem przynajmniej miał jeszcze obie nogi).

Zamiast cieszyć się życiem, poświęcać czas na przyjemności, wchodzić w interakcje z nieprzyodzianymi rubensowskimi kobietami (screen zastępczy powyżej), będzie musiał znowu podążać posłusznie za unoszącym się w przestrzeni kursorem nakazującym mu robić rzeczy, np. zmagać się z czymś takim jak na screenie poniżej:

Za jakie grzechy. Tak przerąbane nie miał nawet główny bohater The Bunker.

PRZERWA NA BLOK REKLAMOWY

Tym razem hurtowa reklama czterech nowości od Infocomu.

Dawne tekstówki działały na zmysły inaczej niż współczesne przygodówki.

[30 PAŹDZIERNIKA] PAPIEŻ ZROBIŁ NOWĄ GRĘ

Lucas Pope po ponad czterech latach od Papers, Please skończył swoją kolejną grę. Return of the Obra Dinn to nie tylko błyskotliwy kryminał umiejscowiony w morskiej scenerii, ale przede wszystkim perełka od strony technicznej. Do stworzenia renderowanego w czasie rzeczywistym tytułowego statku-widmo wystarczyła rozdzielczość 320x180 pikseli i dwa odcienie/kolory. Kwintesencja ditheringu.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.