Kącik amatora - Samorost 2
Samorost 2
Elum, 22 grudnia 2005

Autor: Jakub Dvorsky     Premiera: 2005     Zobacz też: trailer     Gry powiązane: Samorost, Samorost 3

Czym jest Samorost? Jakub Dvorsky (głowa, szyja, a właściwie też i cała reszta studia Amanita Design) zdradził, że jedną z inspiracji były dla niego filmy animowane, które oglądał w dzieciństwie. Zainspirowały go one na tyle skutecznie, że dziś w pewnych kręgach Samorost jest pozycją niemal kultową ("Samorost Day!").

A jaki jest Samorost 2 (link do wersji on-line)? Jak to zwykle z sequelami bywa happy end, którym zakończyła się część pierwsza, nie trwał długo. Tym razem jednak to nie żadna nowa wyspa stanęła na drodze do szczęścia naszego bohatera. Stało się coś o wiele gorszego. Małe zielone ludziki porwały ukochanego psa bezimiennego! Aby go odnaleźć będzie musiał wyruszyć w pogoń za porywaczami, aby ostatecznie trafić na tajemniczą i pełną niebezpieczeństw wyspę obcych.

Gra nie różni się w zasadzie od swojej poprzedniczki. Akcję ponownie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Nie ma też inwentarza, w którym moglibyśmy gromadzić znalezione przedmioty. Jest za to masa świetnej zabawy. Ponieważ tym razem Jakub Dvorsky poświęcił na swoje dzieło okrągły rok, gra jest dłuższa, większa i jeszcze bardziej wciągająca. Niestety nie jest też całkowicie darmowa (za darmo grać można tylko do połowy). Z drugiej strony trudno mieć o to do autora pretensje. Tym bardziej, jeśli zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczy na produkcję Samorosta 3.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.