Kącik amatora - Dead Cyborg: Episode 2
Dead Cyborg: Episode 2
Elum, 20 lipca 2013

Autor: Endre "Endi" Barath     Premiera: marzec 2013     Gry powiązane: Dead Cyborg: Episode 1

Dead Cyborg: Episode 2 zajmuje na dysku nieco ponad 30 MB i zaczyna się dokładnie w miejscu, w którym skończył się Episode 1 (opisany dwa lata temu), w warstwie fabularnej przygody niewiele się więc zmieniło. Bezimienny bohater nadal próbuje przeżyć w świecie wyniszczonym przez najstraszliwszą w historii wojnę. Różnica pomiędzy epizodem pierwszym i drugim jest w zasadzie jedna - drugi pozwala wyjrzeć na zewnątrz.

Na zewnątrz brudnych i zimnych zabudowań wojskowych rzecz jasna. Niestety, główny bohater Dead Cyborg nie miał tyle szczęścia co bohaterowie "Seksmisji" Machulskiego. Nie tylko nie spotkał na swojej drodze młodej i atrakcyjnej koleżanki, ale też na powierzchni zastał dokładnie to, czego się spodziewał. Zdegradowana, pozbawiona jakiegokolwiek biologicznego życia planeta nadaje się wyłącznie do jej opuszczenia.

Zadania w Episode 2 są w przeważającej większości dość schematyczne. Najwięcej trudności sprawia znalezienie rzeczy, z którymi należy coś zrobić (przykładowo - na poziomie pierwszym trzeba dostrzec na tle otoczenia, a następnie naprawić wszystkie kamery monitorujące). Naturalnie gra, podobnie jak za pierwszym razem, pozbawiona jest elementów akcji, nie można w niej zginąć. Mimo to należy zbierać wszelkie produkty poprawiające kondycję, nadające się do zjedzenia, wypicia lub połknięcia. Otwieranie ciężkich włazów, uruchamianie przerdzewiałych mechanizmów itp. wymaga przecież siły.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.