Kącik amatora - Cross Stitch Casper
Cross Stitch Casper
Elum, 28 lipca 2013

Autor: Whalesplash     Premiera: lipiec 2013

Cross Stitch Casper to gra inna niż wszystkie. I nie jest to tylko wyświechtany slogan, wystarczy spojrzeć na screeny. Nigdy wcześniej nie było gry przygodowej wyglądającej, jakby... wydziergano ją na drutach.

"Cross stitch" to po naszemu ścieg krzyżykowy. "Casper" to imię głównego bohatera - małego chłopca, którego życie z pewnością nie jest usłane różami. Cross Stitch Casper opowiada tragiczną historię rodziny, którą zniszczył ojciec - nałogowy hazardzista i alkoholik. Wiecznie pijany i agresywny nie jest w stanie ani opiekować się synem, ani tym bardziej go wychowywać. Jedynym oparciem dla chłopca jest mieszkająca po sąsiedzku babcia. Swej nieżyjącej córki już nie uratuje, ale ukochanego wnuczka krzywdzić nie pozwoli.

W pewnym sensie kontrastująca z fabułą, "przytulna" oprawa graficzna Cross Stitch Casper jest w gruncie rzeczy nieskomplikowana. Wyjątkowy wygląd nadaje jej charakterystyczna "tekstura", którą pokryte zostały wszystkie "piksele". Gdyby zrezygnować z wirtualnego ściegu krzyżykowego, gra wyglądałaby o wiele mniej ciekawie i bardziej surowo. Fabuła też nie zaskakuje oryginalnością. Jest prosta i zwyczajna. Wprawdzie porusza tematykę jak na grę komputerową nietypową i odważną, ale robi to raczej pobieżnie. Szwankuje zwłaszcza przesadzone zakończenie (za dużo tych tragedii nałożyło się na siebie). Nie znaczy to jednak, że w Cross Stitch Casper nie warto zagrać. Mimo wszystko to jedna z ciekawszych przygodówek freeware br. (jest też chyba ciekawsza od ubiegłorocznej, poruszającej podobne problemy The Kite).


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.