Kącik amatora - Indiana Jones and the Passage of Saints
Indiana Jones and the Passage of Saints
Elum, 10 listopada 2013

Autorzy: Screen 7     Premiera: styczeń 2012

Niewiele gier przygodowych powstawało dłużej niż piętnaście lat. Szczerze mówiąc, w tym momencie do głowy przychodzi mi tylko jedna - The Tales of Bingwood. Najwcześniejsze screeny/grafiki, które zachowały się na zarchiwizowanej stronie pochodzą z lat 1992 i 1993. Ostatecznie gra wydana została w roku 2008.

Rekord ustanowiony przez The Tales of Bingwood być może uda się pobić twórcom Indiana Jones and the Fountain of Youth - nieoficjalnej, niekomercyjnej adaptacji przygód Indiany Jonesa wzorowanej na kultowych Indiana Jones and the Last Crusade oraz Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Fountain of Youth powstaje, z przerwami, od około 2000 roku. Kilka miesięcy temu ruszyła odświeżona, gruntownie przemeblowana strona projektu. Nie zmienił się tylko adres - www.barnettcollege.com

Indiana Jones and the Passage of Saints to krótki metraż zespołu pracującego nad Fountain of Youth. W tej bardzo krótkiej przygodówce Indiana Jones wybiera się na zasłużony urlop do malowniczej Grecji. Jak nietrudno zgadnąć, błogi wypoczynek nie potrwa długo i nawet na greckiej plaży bohatera dopadnie emocjonująca przygoda... ze Świętym Mikołajem w tle. Twórcy zapewniają, że Passage of Saints nie jest wersją demo Fountain of Youth. Choć mogłaby być. Dema oderwane fabularnie od pełnej/pełnych wersji zdarzały się już w przeszłości grom takim jak Flight of the Amazon Queen, czy Freddy Pharkas. Do Passage of Saints być może jednak lepiej pasuje określenie - pilotowy odcinek. Tym bardziej, że na wyremontowanej stronie Fountain of Youth aktualnie przeczytać można: "In 2013 the team took the decision to split the game up and release it as Chapters."

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.