Kącik amatora - All The Way Down
All The Way Down
Elum, 11 lutego 2015

Autor: Sanctuary Interactive     Premiera: styczeń 2015

W Yorkshire jest zimno, ciemno, ludzie są dziwni, a gdy tam trafisz... najprawdopodobniej już nigdy nie wydostaniesz się na zewnątrz.

All The Way Down to jedna z tych krótkometrażowych przygodówek, które powstają przy okazji organizowanego co miesiąc na forum Adventure Game Studio konkursu MAGS. Co w tym przypadku nieco przeszkadza. Inspirowana twórczością Lovecrafta przygoda młodzieńca próbującego przeżyć w Yorkshire nie jest zbyt oryginalna, ale przede wszystkim trochę się w All The Way Down nie mieści. Gra jest na nią aż nazbyt krótkometrażowa.

Za to wygląda pierwszorzędnie. Pozbawione twarzy sylwetki postaci dodają grze złowrogiej atmosfery (nie mniej złowrogo postacie prezentują się na nieruchomych portretach wyświetlanych podczas rozmów). Śnieg pada tu równie realistycznie jak w Salt (co pewnie nie jest przypadkowe biorąc pod uwagę fakt, że nad obiema grami pracował po części ten sam zespół). Zaskakuje też profesjonalny dubbing, nieczęsto spotykany w grach freeware. Wymieniłbym tylko... głównego bohatera. Jest strasznie irytujący.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.