Kącik amatora - Murder at the Residence Gudul
Murder at the Residence Gudul
Elum, 12 lutego 2017

Autorzy: Sparklin Labs     Premiera: 2016

Pozaziemskie życie humanoidalnego Dowiego kręci się wokół teledystrybutora (telewizor przyszłości, transmitujący wyłącznie bloki reklamowe). Jego największą pasją jest bezmyślne gapienie się w ekran i kompulsywne kupowanie wszystkiego, co się na nim pojawi (połączona z ekranem tuba dostarcza wszystkie zamówione za pomocą pilota produkty towary śmieci automatycznie, dosłownie w ułamku sekund). Gdy więc pewnego razu osobisty teledystrybutor nagle przestaje działać, Dowie nie ma innego wyjścia. Musi wstać z fotela, wyjść z mieszkania i zorientować się, co jest przyczyną awarii. Wieczór zrujnowany.

Akcja Murder at the Residence Gudul od początku do końca rozgrywa się wewnątrz tytułowej "rezydencji". Trzy piętra (plus parter) wystarczyły, by przedstawić szerokie spektrum postaci o przeróżnych barwach, kształtach i rozmiarach. Takich jak chociażby ponętnie falująca panna Dolores, w której podkochują się muskularny sąsiad z dołu oraz galaretowato-śluzowaty dozorca. Nietrudno byłoby sporządzić ich portrety pamięciowe, gdyby zaszła taka konieczność.

Specyficznej atmosfery dodaje grze efekt starego ekranu kineskopowego. Mniej więcej takiego, w jaki wyposażony jest każdy teledystrybutor. Obraz wydaje się wypukły, po bokach nieco się rozmywa. I trochę śnieży. Jak telewizja analogowa podczas deszczu.Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.