Kącik amatora - That Moment When
That Moment When
Elum, 21 grudnia 2018

Autorzy: Eko     Premiera: 2017     Zobacz też: teaser #1, teaser #2, teaser #3, teaser #4, teaser #5, teaser #6, teaser #7

"O, takie trochę Mad Dog McCree. Też FMV, też strzelanie - tyle że gaf ;)?" - copyright (c) Fitz

...a sama bohaterka mogłaby śmiało wystąpić we współczesnej kontynuacji McKenzie & Co. Tak, That Moment When zdecydowanie ma coś w sobie z gier filmowych firmy Her Interactive (tj. z czasów, gdy nazywała się ona jeszcze American Laser Games). A przy tym jest też chyba pierwszym interaktywnym serialem komediowym z pogranicza sitcomu. I wygląda na to, że wciąż jedynym.


Pierwszoplanowa bohaterka That Moment When ma na imię Jill. Jill nie jest jak klasyczna mieszkanka tradycyjnej przygodówki. Zamiast realizować wzniosłe cele takie jak np. ratowanie świata, woli poświęcać czas na ratowanie... siebie z niezręcznych sytuacji. W kolejnych "przygodach" Jill m.in. odwiedzi rodziców (niegdyś wyemigrowali z ZSRR do USA) i starszego brata (jeszcze nigdzie nie zdążył wyemigrować, mieszka z rodzicami), zaliczy dwie imprezy i mniej więcej jedną, jedyną w swoim rodzaju rozmowę "kwalifikacyjną" (nie licząc boleśnie niezręcznej rozmowy z szefową). Gdzieś po drodze spróbuje porwać psa niepełnosprawnej dziewczynce. Ot, szara codzienność zwyczajnej Jill.

Interaktywne w That Moment When są nie tylko rozmowy. Zdarzają się też sceny pozwalające po prostu wybrać ścieżkę, którą Jill ma podążyć. Trzeba to zrobić w określonym czasie, inaczej wybierze ją sobie sama. Ale bez paniki. Jeśli nie będziemy z decyzji zadowoleni, w każdej chwili da się cofnąć do poprzedniej. Opcje przewijania - do przodu, do tyłu (i pauzy) - przydają się tym bardziej, że That Moment When to jeden z tych filmów interaktywnych, w których akcja nie zatrzymuje się w momencie podejmowania wyboru, wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Niestety to wrażenie płynności niepotrzebnie zakłóca głośne, konsolowe "BDING!" podkreślające każde kliknięcie w ikonę wyboru. Szkoda, że deweloperzy nie uczą się na błędach. Ukonsolowianie przygodówek filmowych jeszcze żadnej nie wyszło na dobre.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.