Kącik amatora - An Eternity, Reflecting
An Eternity, Reflecting
Elum, 1 marca 2020

Autor: Matt Frith     Premiera: czerwiec 2019

"Wieczność to kawał czasu. Zwłaszcza, gdy upływa na czekaniu na jakikolwiek nowy tekst na tzw. stronie głównej Przygodoskopu." *

An Eternity, Reflecting to krótkometrażowy powrót do rodzinnego domu. Główna bohaterka po latach dojrzała do spotkania z tatą, z którym ostatni raz widziała się w dzieciństwie. W domu, którego już prawie nie pamięta, raczej niewiele się zmieniło. Mnóstwo tu pamiątek i wspomnień związanych z mamą, która zmarła tuż po porodzie. Widać też świeże ślady obecności taty, który wyszedł gdzieś pewnie tylko na chwilę i zaraz powinien wrócić.

An Eternity... nie jest przesadnie rewelacyjna, ale przechodzi się bez poczucia marnowania czasu. Z rzeczy charakterystycznych warto wymienić "skokowe" przemieszczanie się postaci w obrębie lokacji, prawie jak w starszych przygodówkach pierwszoosobowych. Zamiast kulturalnie przechodzić z miejsca na miejsce, nonszalancko znika i pojawia się w punkcie kolejnej wskazanej akcji. Autor nie musiał dzięki temu tracić czasu na tradycyjne animacje "iścia" czy podnoszenia przedmiotów. Mógł za to skoncentrować się na unikalnych animacjach konkretnych czynności.

* autor nieznany


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.