Kącik amatora - What Makes You Tick?
What Makes You Tick?
Elum, 5 października 2007

Autor: Matt Kempke     Premiera: maj 2007     Gry powiązane: What Makes You Tick: A Stitch in Time

Młody student Nathan zostaje wysłany przez swój uniwersytet do małego miasteczka. Ma odszukać tajemniczego doktora Coppeliusa, aby ostrzec go przed niebezpieczeństwem, które rzekomo (?) mu zagraża. Nathan nie został wtajemniczony w szczegóły. Wie tylko, że doktor od około roku nie daje znaku życia. Gdy przybywa na miejsce przekonuje się jednak, że sprawa faktycznie jest poważna. Dom Coppeliusa stoi pusty, okoliczni mieszkańcy nie potrafią (a może nie chcą?) odpowiedzieć na pytanie gdzie mógłby być, a złowrogo łypiący spod oka kruk sprawia wrażenie najlepiej zorientowanego w sytuacji.

What Makes You Tick? (dostępna on-line'owo) śmiga na nieco mniej popularnym wśród autorów amatorskich przygodówek silniku - mocno "flashującym" Lassie Adventure Studio. W grze zwracają uwagę wyraźne inspiracje klasykami LucasArts. Przede wszystkim charakterystyczne krążkowe menu po raz pierwszy zastosowane w Full Throttle i kursor niemalże skopiowany z trzeciej części serii Monkey Island. Uważni gracze zapewne dostrzegą też inne nawiązania i żarty, którymi przyprawiona jest gra.

Zagadki nie są trudne. Ponieważ liczba udostępnionych lokacji, przedmiotów jakie znajdziemy, a także postaci z którymi porozmawiamy jest niewielka, nawet mniej doświadczeni miłośnicy gatunku nie powinni mieć problemów z połączeniem wszystkich elementów fabuły w spójną całość. Od strony wizualnej, mimo pewnych uproszczeń, gra prezentuje się interesująco. Do przygotowania ścieżki dźwiękowej autor wykorzystał utwory Anouara Brahema - cenionego na świecie kompozytora tunezyjskiego pochodzenia. Nie warto więc wyłączać głośniczków podczas gry.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.