Kącik amatora - Christmas Quest 3: Santa's Little Help Desk
Christmas Quest 3: Santa's Little Help Desk
Elum, 28 grudnia 2007

Autorzy: Adventure Gamers     Premiera: grudzień 2007     Gry powiązane: Christmas Quest, Christmas Quest 2

Christmas Quest 3: Santa's Little Help Desk to już trzecia z serii świątecznych przygodówek, po raz trzeci przygotowana przez niezastąpioną redakcję serwisu Adventure Gamers. Co stało się z Graczem i Elfem od ubiegłorocznych świąt? Cóż, wygląda na to, że obaj dotarli w końcu do... pokoju Gracza. W miejscu tym, wypełnionym po brzegi gadżetami z popularnych przygodówek, ważne miejsce zajmuje naturalnie supernowoczesny (w swoim czasie) komputer. W chwili obecnej, niestety, w opłakanym stanie. Na pewno nie uda się uruchomić na nim "Najlepszej przygodówki wszech czasów".

Jak nietrudno zauważyć Christmas Quest 3 (trzeci link do pliku) nie porusza "poważnych" tematów w rodzaju ratowania świata, poszukiwania zaginionych cywilizacji i tym podobnych głupot. Gra ma być przede wszystkim lekka (około 16MB), łatwa (z jednym wyjątkiem) i przyjemna (do samego końca). Rozmowy Gracza i Elfa wypełnione są po brzegi easter-eggami, a na ścieżkę dźwiękową składają się znajome, świąteczne melodie. Warto zaznaczyć, że tym razem bohaterem reagującym na nasze klikanie jest Elf, a nie Gracz.

Najbardziej w stosunku do poprzednich części seria zmieniła się od strony wizualnej. Dwa lata temu autorzy zaczęli od skromnej, nieco pokracznej oprawy VGA, "udającej" przeciętną amatorską przygodówkę. W Christmas Quest 2, mimo niskiej rozdzielczości, jakość grafiki była już znacznie wyższa. Tym razem rozdzielczość wzrosła do 640x480 ale... niestety za bardzo moim zdaniem rzuca się w oczy rozbieżność stylów poszczególnych grafików. Zdecydowanie najjaśniej błyszczy tu główna lokacja przygotowana przez Eriqa Changa. Szkoda, że cała gra nie wygląda tak dobrze.

Ogólnie jednak Christmas Quest 3 to przygodówka tak sympatyczna, że można jej wiele wybaczyć. Nawet zręcznościową mini-gierkę oraz fakt, że Elf nie zawsze skręca w kierunku, który mu wskażemy. Ponieważ Christmas Quest 3 najlepiej smakuje w sezonie świątecznym radzę się spieszyć. Następna taka okazja na ukończenie gry dopiero za rok!

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.