Kącik Amatora - Retardo and the Iron Golem
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Retardo and the Iron Golem
Elum, 22 grudnia 2008

Autor: Pencilkids     Premiera: listopad 2008

W Retardo and the Iron Golem (link, pod którym kryje się gra) wcielamy się w rycerza-debila (dosłownie) stającego w obliczu niezwykle odpowiedzialnej misji. Musi dotrzeć on do tytułowego Stalowego Golema i pokonując go, ocalić tym samym "piękną" księżniczkę - córkę króla Moronii. Faktem jest, że księżniczka bardzo długo czekała na śmiałka, który zdecydowałby się zawalczyć o jej serce. Zbyt długo.

Kolejna przygodówka Pencilkids, mimo wielu oczywistych podobieństw do dwóch gier z serii Bowja the Ninja, jest jednak nieco inna. Przede wszytkim zdecydowanie więcej w niej krwi, flaków i wszystkiego innego co potrafi wytrysnąć z organizmu po wbiciu go na (na przykład) niesamowicie ostre kolce. Brzmi groźnie, wciąż jednak nie można tu mówić o wielkiej brutalności. Mnie osobiście te sceny najbardziej chyba przypominają kultową serię Creatures z Commodore 64, gdzie pocieszni bohaterowie również ginęli na wiele pomysłowych sposobów.

Niestety Retardo and the Iron Golem sprawia wrażenie gry zrobionej na siłę. Gdy raz uratowałem księżniczkę, nie miałem ochoty robić już tego ponownie. I nie chodzi mi wcale o to, że jest ona... że z pewnością ma ciekawe wnętrze. To raczej brak ciekawego pomysłu na głównego bohatera i w sumie niewielka grywalność. W porównaniu z Bowja the Ninja.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.