Kącik Amatora - Little Wheel
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Little Wheel
Elum, 15 czerwca 2009

Autorzy: One Click Dog     Premiera: 2009

W świecie małych, samowystarczalnych robotów wszystko chodzi jak w zegarku. Tu nie ma miejsca na ludzkie słabości. Nawet kilka sekund spóźnienia to w świecie małych, samowystarczalnych robotów pojęcie abstrakcyjne. Wszystko zmienia się w dniu, w którym na skutek nieszczęśliwego wypadku wyłączony zostaje Główny Generator Energii. W jednej chwili świat robotów zamiera. Na dziesięć tysięcy lat.

Głównym bohaterem Little Wheel (gramy on-line) jest robot, którego po dziesięciu tysiącach lat leżenia bez ruchu dostąpił zaszczyt oberwania piorunem. Jakimś cudem energia pioruna uruchomiła naszego metalowego, który od teraz ma przed sobą jeden cel. Dotrzeć do Głównego Generatora Energii i usunąć feralną usterkę, tym samym przywracając świat robotów do życia.

Do samotnej przeprawy przez opustoszałą metropolię robotów idealnie pasuje utrzymana w odcieniach sepii oprawa graficzna. Gra wygląda świetnie, a w dodatku jest też fenomenalnie animowana. Naturalnie jej autorzy mieli dość ułatwione zadanie, ponieważ wszystkie ruchome obiekty w grze są całkiem czarne i widzimy jedynie ich zarysy. Tyle, że jakie to ma znaczenie. Liczy się przecież efekt końcowy. Atmosfery gry dopełnia profesjonalnie jazzująca muzyka. Najpoważniejszą wadą Little Wheel jest natomiast fakt, że przechodzi się sama. Aby posunąć akcję do przodu właściwie wystarczy jedynie klikać we wskazane miejsca ekranu (w innych grach tego rodzaju trzeba przynajmniej te miejsca najpierw samemu odkryć). Wiadomo, casualówki.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.