Kącik amatora - Ben There, Dan That!
Ben There, Dan That!
Elum, 14 listopada 2009

Autorzy: Zombie Cow Studios     Premiera: lipiec 2008     Gry powiązane: Time Gentlemen, Please!

Ben Ward i Dan Marshall nie są całkiem normalni. W każdym razie takie wrażenie odnieść można po ukończeniu ich przygodówkowego debiutu, w którym... to oni sami są głównymi bohaterami. Wzorowana chyba przede wszystkim na Day of the Tentacle oraz Sam & Max: Hit the Road gra pozwala nam poznać alternatywne tożsamości Bena i Dana, mieszkających w Londynie fanów serialu "Magnum" (tego, w którym grał Tom Selleck), na kilkanaście chwil przed zupełnie niespodziewanym uprowadzeniem przez UFO.


BEEN THERE, DONE THAT...

Okazuje się, że zielone, humanoidalne istoty, które postanowiły uwięzić Bena i Dana na swoim statku dysponują nieziemską technologią pozwalającą podróżować do równoległych światów. Ben i Dan będą musieli odwiedzić kilka z nich, zanim ostatecznie uda im się powrócić do tego właściwego. Każdy świat to inna wizja znanego nam Londynu. Jest Londyn zalany lawą, oraz - dla równowagi - zamarznięty. Jest też Londyn, który pod wpływem zawirowań historii stał się częścią 51 stanu USA. Jest nawet Londyn zamieszkiwany przez dinozaury, którym udało się nie wyginąć. Naturalnie każdy kolejny świat to następna okazja do wyśmiewania wszystkiego i wszystkich. Trochę jak w animowanym "South Parku".

Ben There, Dan That! niczego nie traktuje poważnie. Doszukiwanie się w przygodówce Zombie Cow głębokich, pełnych powagi przemyśleń bohaterów mija się z celem. Warto jednak zauważyć, że w całym tym absurdzie autorom udało się przygotować całkiem sporą, wręcz zaskakującą liczbę udanych komentarzy, również dla trudnych do przewidzenia czynności. Używanie wszystkiego na wszystkim nabiera więc w grze Zombie Cow zupełnie nowego wymiaru. W porównaniu z innymi przygodówkami, naprawdę rzadko zdarza się usłyszeć z ust Bena, którym sterujemy (Dan pełni w grze rolę... czegoś w rodzaju Maxa) banalnych "nie mogę tego zrobić" lub "to nie działa".


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.