Kącik amatora - Mental Repairs Inc.
Mental Repairs Inc.
Elum, 21 listopada 2009

Autor: Hulub     Premiera: 2008

Druga przygodówka Renzo Thönena (autora Murder in a Wheel) pozwala wcielić się w... psychiatrę maszyn. Henrik jest mentalnym mechanikiem wyposażonym w zaawansowaną technologię pozwalającą na likwidowanie mechanicznych usterek w niezwykły sposób. Przy pomocy specjalnego interfejsu Henrik wnika do "umysłu" maszyny (trochę jak w Psychonauts), aby następnie rozmawiać z nią niczym psychiatra ze swoim pacjentem.

W trakcie swej niezbyt długiej przygody Henrik pozna m.in. sfrustrowaną kserokopiarkę, znerwicowany automat do kawy i windę z rozdwojeniem jaźni. Pomocny okaże się podręczny komputer, również obdarzony specyficzną inteligencją, który od początku do końca gry znajduje się w inwentarzu naszego bohatera i cierpliwie odpowiada na jego pytania.

Od strony technicznej Mental Repairs Inc. robi bardzo pozytywne wrażenie. Wygląda nowocześnie, co na pewno jest ważne dla graczy, którzy nie przepadają za dominującym wśród twórców darmowych przygodówek stylem retro (a'la pierwsza połowa lat 90-tych). Przy czym oczywiście prerenderowana grafika w wysokiej rozdzielczości ma swoją cenę. Lokacje miejscami są bardzo statyczne i sterylne. Dobrze, że wszelkie tego typu niedoskonałości tuszuje grywalność, której grze nie brakuje. A wnętrze komputera w Mental Repairs Inc. wygląda dokładnie tak jak zawsze sobie wyobrażałem. ;)

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.