Kącik amatora - Alchemia
Alchemia
Elum, 17 lipca 2010

Autor: Springtail Studio     Premiera: wrzesień 2009     Gry powiązane: Haluz, Haluz 2

Nowe miejsca, nowi przyjaciele, nowe problemy. Ten sam bohater. W Alchemii (zagraj w każdej chwili) ponownie pomóc musimy znanemu z Haluzów stworkowi, który wraz ze swoją ukochaną wiedzie ustabilizowane, szczęśliwe życie w malowniczej, porośniętej mchem krainie. Przygoda nie jest długa, ale za to urozmaicona. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza lokalna "fauna". Jest bardzo... mechaniczna.

Czy flashówka Springtail Studio jest podobna do ostatniej gry Amanity? Wbrew pozorom ani trochę. Nowy tytuł to tylko taki chwyt marketingowy. Sugeruje, że skoro Haluzy były odpowiedzią na Samorosty, to analogicznie Alchemia będzie klonem Machinarium. Tymczasem Alchemię można by śmiało nazwać trzecim Haluzem. W pełni zasługuje na ten tytuł, bo jest grą posiadającą wszystkie cechy i zalety serii. Co więcej, prezentuje się bardziej atrakcyjnie, a czające się w każdej lokacji łamigłówki wydają się bardziej pomysłowe, choć opierają się na dobrze znanych zasadach. Wadę Alchemia ma właściwie tylko jedną - dialogi. Nudne, wymuszone, nikomu do niczego nie potrzebne.

PS. Od kwietnia br. dostępna jest płatna, rozszerzona wersja gry zawierająca dodatkowe 5 poziomów (9 nowych lokacji/plansz).

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.