Kącik amatora - By the Numbers
By the Numbers
Elum, 15 sierpnia 2010

Autor: Aki "AJA" Ahonen     Premiera: lipiec 2010

Policjant prowadzący śledztwo w sprawie zagadkowych porwań przesłuchuje kolejnego świadka. Nic nie wskazuje na to, aby rozmowa miała doprowadzić do przełomu. Opanowany mężczyzna nie jest zbyt rozmowny. Tymczasem zniecierpliwionemu policjantowi coraz trudniej zachować spokój.

By the Numbers to gra stworzona w tydzień. Nie powinien więc dziwić fakt jak bardzo jest krótka, nawet w porównaniu z wersjami demo przygodówek komercyjnych. W By the Numbers nie ma mowy o jakiejkolwiek eksploracji i zbieraniu przedmiotów. Jest tylko jedna rozmowa, podczas której wcielamy się w przesłuchującego policjanta.

Są za to ciekawe rozwiązania techniczne. By the Numbers jest pierwszą grą złożoną przy pomocy Adventure Game Studio, która łączy grafikę wektorową (pierwsze skojarzenie - Another World) z facial motion capture (naturalna mimika twarzy). Z zaskakująco dobrym skutkiem. Dzięki maksymalnie uproszczonej grafice autorowi udało się zminimalizować wrażenie sztuczności, które zwykle towarzyszy animowanym trójwymiarowym twarzom. Efekt końcowy robi wrażenie tym większe, że gra została w pełni ugłosowiona. Prawie można zapomnieć, że By the Numbers jest tylko prostą przygodówką freeware.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.