Kącik amatora - I Was a Vegas Showgirl
I Was a Vegas Showgirl
Elum, 10 kwietnia 2011

Autor: Alasdair "Ali" Beckett     Premiera: listopad 2010

Seks, przemoc, hazard. A w samym środku martwa Sissy O'Leary. I Was a Vegas Showgirl to trójwymiarowa przygodówka autora dwuwymiarowej Nelly Cootalot. Gra powstała na bazie mało znanego silnika Dage, który w odróżnieniu od popularniejszych Adventure Game Studio i Wintermute przeznaczony jest do tworzenia przygodówek przede wszystkim 3D.

I Was a Vegas Showgirl nie jest kolejną pogodną opowieścią o piratach i warzęchach. To raczej świat, w którym dobrze czułby się Manny Calavera. Wraz z krągłą główną bohaterką od pierwszej sceny rzuceni jesteśmy na głęboką wodę (dosłownie!). Nie ma czasu na płacz i użalanie się nad sobą.

Atmosferę gry pomaga budować specyficzna oprawa. Tła prezentują się dość skromnie (przydałoby się więcej tekstur), za to wygląd postaci potrafi zauroczyć. Brak dubbingu w pełni rekompensuje przyjemna muzyka, która zmienia się w każdej lokacji. Sterowanie odbywa się przy użyciu klawiatury, zagadki natomiast są banalnie proste. I tylko szkoda, że gra tak szybko się kończy. Żałuję, bo polubiłem Sissy. Może nawet bardziej niż Nelly.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.